Zámek Vrchotovy Janovice, Vrchotovy Janovice

Zámek Vrchotovy Janovice

Vrchotovy Janovice, Zámek

Není tu akce, kterou Zámek Vrchotovy Janovice pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyTatarka
  • Fotky z okolí
  • Ohodnoť místo
  • www.nm.cz

Zámek ve Vrchotových Janovicích byl původně kamennou gotickou tvrzí s vodním příkopem. V 18. století se proměnila v reprezentační sídlo hrabat a během poslední velké přestavby v polovině 19. století získal zámek svou současnou novogotickou podobu.

Během II. světové války bylo v zámku vojenské velitelství a kasárna. Postupně zde byl zřízen: "výchovný tábor" pro uprchlíky z pracovního nasazení v Německu, "koncentrační tábor" pro lidi, mezi jejichž předky nebo příbuznými byli Židé, a "koncentrační tábor pro politické vězně".

V roce 1950 byl vyvlastněn a postupně pustl. Před zkázou ho na konci 50. let zachránilo Národní muzeum. Nyní je zámek Vrchotovy Janovice – spolu s parkem – jeho součástí již skoro 50 let.

Návštěva zámku nabízí prohlídku stálých expozic Národního muzea: „Společnost v Čechách 19.století“, „Rilke, Kraus a Vrchotovy Janovice“ (prohlídka možná pouze s průvodcem) a „České zvonařství“.

Zámek je veřejnosti přístupný od května do září v době otevíracích hodin.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Zámek Vrchotovy Janovice na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Zámek Vrchotovy Janovice: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!