Zámek Berchtold, Kunice

Zámek Berchtold

Kunice, Vidovice 136

Není tu akce, kterou Zámek Berchtold pořádá? Přidej ji

Zámek Berchtold s dětským rájem a sportcentrem tvoří spolu s přilehlým okolím unikátní místo pro trávení volného času. Malebná krajina, čistý vzduch a příjemné prostředí našeho areálu láká celoročně zejména rodiny s dětmi, školy, sportovce a seniory se zájmem o historii a kulturu.

V bezprostřední blízkosti zámku se nachází zámecký park, který je stylizován do Dětského ráje. Naleznete zde Pohádkovou zemi plnou skřítků, strašidýlek a víl od známé objevitelky pohádkové země Vítězslavy Klimtové, tajemné Peklo, Perníkovou chaloupku i s Ježibabou, kocoura Mikeše, minizoo, velkou trampolínu a dětské hřiště.

Součástí zámeckého parku je stálá výstava 32 miniatur českých hradů, zámků a dalších historických objektů z celé ČR.

Areálem vede i naučná stezka se zaměřením na přírodu.

V budově zámku můžete zdarma navštívit volně přístupnou halu a muzeum Kunic, v letní sezóně se zde konají i pravidelné prohlídky (květen, červen, červenec, srpen o víkendech a státních svátcích, v září a říjnu pouze o víkendech). Po předchozím objednání je možná prohlídka denně 10:00 - 15:00 hodin.

Během prohlídky uvidíte například nejkrásnější poštovní známku světa 2010 či stříbrný a zlatý poklad mincí od roku 1012 do současnosti.

Součástí areálu zámku je i sportcentrum Na Zámečku, které nabízí sportovní vyžití v tenisu, golfu, kopané a zároveň zasedací a restaurační prostory s možností ubytování. Je zde i vinný sklípek.

Foto: Andrea MorkusováZámek Berchtold a okolí - aktuální program a vstupenky

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknout

Zámek Berchtold na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Zámek Berchtold: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!