Minimaraton: legendy Undergroundu i hudební vizionáři v Domě Umění

Minimaraton: legendy Undergroundu i hudební vizionáři v Domě Umění

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V sobotu 24. srpna 2013 se otevře brána Domu umění pro hudební fanoušky. Ve výstavním sále zazní improvizace, experimenty a alternativní hudební tóny festivalu Minimaraton elektronické hudby.

Ačkoliv je Dům umění v současnosti pro veřejnost z důvodu rekonstrukce uzavřen a žádná výstava neprobíhá, prostory galerie mimořádně na jeden den opět přivítají návštěvníky. V 1. patře totiž proběhne již třetí ročník Minimaratonu elektronické hudby, který je součástí hudebního festivalu Ostravské dny. Letošní Minimaraton, který společně pořádají GVUO, občanské sdružení Bludný kámen a Ostravské centrum nové hudby, nese podtitul Hommage à Luigi Russolo jako připomínku stého výročí manifestu Umění hluku, který futurista Russolo zveřejnil roku 1913.

 Na akci vystoupí jak legendy českého hudebního undergroundu, jako je Pavel Zajíček či Petr Kofroň s Agon Orchestra, i mladí hudební vizionáři Piotr Tkacz a Hubert Winczyk z Polska, Timothy Schmele, Amelia Cuni & Werner Durand z Neměcka, Milan Guštar z ČR a Tuni Panea ze Španělska. Minimaraton uzavře newyorské houslové duo String Noise.

„Těší mne, že Minimaraton se stává tradiční záležitostí a patří k očekávané kulturní nabídce konce prázdnin a léta,“ pochvaluje si dramaturg Martin Klimeš dobrou spolupráci Galerie výtvarného umění v Ostravě, občanského sdružení Bludný kámen a Ostravského centra nové hudby.

Minimaraton elektronické hudby začíná v sobotu 24. 8. ve 14 hodin v Domě umění v Jurečkově ulici 9. Očekávaný konec akce je kolem půlnoci. Občerstvení pro účinkující i návštěvníky bude k dispozici v kavárně Domu umění. Podrobný program naleznete na www.bludnykamen.cz. Vstupné bude v prodeji na místě a činí 60 Kč.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Galerie výtvarného umění v... nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Další novinky z umění

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!