Festival Setkání/Encounter vybral účinkující letošního ročníku a chystá výstavu fotografií

Líbí? Pošlete to dál...
Festival Setkání/Encounter vybral účinkující letošního ročníku a chystá výstavu fotografií

Z celkem třiatřiceti přihlášených divadelních škol letos vybírala komise festivalu Setkání/Encounter, který každoročně připravuje Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění. Zástupci nakonec vybrali třináct institucí z celého světa. Ty se návštěvníkům představí ve dnech od 28. března do 1. dubna. 

Brněnský festival Setkání/Encounter je mezinárodním setkáním divadelních škol, které opět ovládne hned několik scén jihomoravské metropole. Konkrétně půjde o Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo U Stolu, Divadelní studio Marta či Hudebně-dramatickou laboratoř Divadlo na Orlí. Návštěvníci se během pěti festivalových dní dočkají čtrnácti inscenací od studentů divadelních škol z celého světa. 

Do Brna totiž letos dorazí třeba divadelní školy ze Španělska, Itálie, Polska, Rakouska, Chorvatska  ale i ze vzdálenějších koutů světa. Své zástupce vyšle totiž také Izrael či jihoamerická Kolumbie. Českou republiku bude kromě Janáčkovy akademie reprezentovat i Divadelní fakulta na Akademii múzických umění v Praze. Vedle divadelních představení připravují organizátoři také bohatou doprovodnou část. Kompletní program zveřejní během března. 

Na své si však mohou kulturní fanoušci přijít již nyní. Festival totiž připomene i chystaná výstava,  která bude k vidění od poloviny února do konce samotného festivalu ve vybraných brněnských kavárnách. Expozice představí momentky pořízené právě během předchozích třech ročníků festivalu. Fotografie budou moci zájemci zhlédnout v kavárnách Morgal, Podnebí, Jedna báseň, V Melounovém cukru a v Era café, kde proběhne 16. února od sedmnácté hodiny vernisáž výstavy. 

3.2.2017 | Barbora Bittnerová

Přidat komentář Líbí se mi to

 

Divadlo Husa na provázku nabídne brzy i tyto akce

Co by vám také nemělo uniknout

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.