Třetí ročník Festivalu KoresponDance bude nabitý premiérami a uvede i hru Divadla bratří Formanů Obludárium

Třetí ročník Festivalu KoresponDance bude nabitý premiérami a uvede i hru Divadla bratří Formanů Obludárium

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance se uskuteční od 3. do 5. července ve Žďáru nad Sázavou a divákům nabídne mimo jiné i několik hvězd mezinárodního formátu. Hlavním lákadlem ale bude představení Obludárium Divadla bratří Formanů, letos hrané pouze na festivalu KoresponDance. Vedle toho festival uvede i tři světové premiéry mezinárodně věhlasných choreografů, jako je Béatrice Massin, Jean Gaudin a Sebastien Fournier nebo Pierre Nadaud s choreografem Dominicem Boivinem. Program festivalu doplní i řada aktivit a doprovodných akcí pro celou rodinu.

Bude se jednat už o třetí ročník události, jejíž hlavní ambicí je oživit prostory nejen Zámku Žďár, ale i vybraných míst samotného města, v jehož rámci je festival ojedinělou kulturní podívanou.

"Naším velkým přáním a snahou je aktivizovat – sebe, festivalové hosty, festivalové publikum i obyvatele Žďáru. Proto se v rámci námi produkovaných představení snažíme o maximální synergii pozvaného umělce s místními umělci a obyvateli Žďáru nad Sázavou. Baví nás propojovat tyto dva světy. Takové spolupráce ovšem nevznikají najednou, ale postupem let, během nichž je budujeme a v jejichž průběhu se zvaní umělci učí víc o nás a našem prostředí,” vysvětluje způsob spolupráce v rámci festivalu KoresponDance jeho ředitelka Marie Kinsky.

Nabitý festivalový program

Hlavní program ozdobí svou přítomností Divadlo bratří Formanů, kteří své představení Obludárium letos poprvé a naposledy přivezou letos do České republiky a divákům festivalu nabídnou představení každý den od 3. do 8. července s výjimkou 6.7.

Béatrice Massin, proslulá francouzská choreografka, která v minulosti stvořila choreografii například pro pařížskou operu nebo film Král tančí, představí v premiéře svůj nový projekt, pro nějž využila barokní partituru na Zámku vznikajícího Muzea nové generace. V představení Bach 15 po boku zkušených tanečnic, jako je Andrea Miltnerová, Barbora Látalová nebo Zdenka Brungot-Svíteková, vystoupí i neprofesionální tanečníci ze Žďáru nad Sázavou.

Choreograf Jean Gaudin a kontratenorista Sebastien Fournier se letos také vrací do Zámku Žďár, tentokrát s novým projektem Jean Sebastien², do něhož zapojí i místní pěvecké sbory.

Švýcarská choreografka Nathalie Tacchella, která se ve svých projektech zaměřuje na komunitní práci, přiveze na festival svůj projekt Forces 1+ a v rámci svého pobytu na festivalu uskuteční workshop s festivalovými dobrovolníky. Poslední premiérou bude projekt francouzského choreografa Dominica Boivina a v Čechách žijího Pierra Nadaud, kteří svým site-specific projektem TraffiC slibují rozpohybovat prostory žďárského skate parku.

Doprovodný program festivalu nabídne v prostředí zámku i zámeckého parku řadu tvořivých ateliérů pro děti i pro dospělé pod vedením lektorů Terezy Hradilkové a Jakuba Folvarčného. První nádvoří bude patřit pestrému hudebnímu programu. Součástí festivalu budou i vedené prohlídky areálu Zámku Žďár a Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!