Febiofest zamířil z Prahy do regionů

Febiofest zamířil z Prahy do regionů

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


MFF Praha - Febiofest 2013 v pátek 22. 3. 2013 úspěšně završil svou hlavní pražskou část a zahájil putování po 12 regionálních metropolích. V Praze na jubilejní 20. ročník festivalu přišlo 63.000 návštěvníků, další přibudou v Českých Budějovicích, kde ozvěny začaly v pondělí 25. března. 

Febiofest se rozšiřuje i do měst, kde na něj diváci přijdou jako na novinku: těmi jsou Opava, Zlín a Karlovy Vary.

Přehled regionálních dat konání:

Čechy:

České Budějovice – 25.-27. 3.; Liberec – 26.-28. 3.; Děčín – 27.-29. 3.

Jihlava  – 28.-30. 3.; Plzeň – 29.-31. 3.; Hradec Králové  – 2.-4. 4.

Pardubice – 3.-5. 4.; Karlovy Vary  – 4.-6. 4.

Morava:

Opava – 5.-7. 4.; Brno – 8.-10. 4.; Olomouc  – 9.-11. 4.;  Zlín – 10.-12. 4.

12. 4. proběhne ve Zlíně slavnostní zakončení celého 20. ročníku festivalu.

Výběr filmů pro regionálního kola Febiofestu vede napříč sekcemi festivalu. Zahajovacím filmem ve všech městech je česko-slovenská produkce Můj pes Killer, která je dílem režisérky Miry Fornay. Film o rasismu natočený na slovensko-českém pomezí nedávno obdržel Tiger Award, hlavní cenu na MFF v Rotterdamu. Na Febiofestu se film účastnil soutěže o Grand Prix festivalu v sekci Nová Evropa. ve Zlíně Můj pes Killer celý festival pro změnu zakončí.

Dále se v regionálních kinech promítá např. napínavé drama Rukojmí filipínského režiséra Brillante Mendozy, kterému dominuje herecký výkon slavné Isabelle Huppertové (v Brně, Opavě, Olomouci a Karlových Varech). Zastoupení budou mít i finské filmy (např. dvojice filmů Tenkrát na severu a Princezna v Brně, soutěžní Miss Blue Jeans v Děčíně, Liberci, Opavě a Olomouci), Latinskoamerické, kritiky velmi dobře přijaté drama Lucía, a co pak, bude k vidění v Plzni, Pardubicích, Hradci a Liberci. Febiofest promítne v Jihlavě, Plzni a Č. Budějovicích taky odlehčenou podívanou ze slavnostního zakončení v Praze – film Jako za starejch časů s Al Pacinem a dalšími hereckými hvězdami. Jihlavské, olomoucké, hradecké a karloavrské publikum uvidí válečné drama o výdrži a morálce Kříž cti, v Č. Budějovicích, Hradci Králové a v Brně poběží historická love story Třetí poločas – ta se odehrává ve fotbalovém prostředí mezi členy makedonského národního týmu. Makedonsko-český koprodukční počin inspirovaly skutečné události holocaustu makedonských Židů během druhé světové války.

Vstupné ve všech městech je jednotné. Lístek stojí jen 89,-. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!