Nejlepší dokumenty Českého lva jsou zdarma na internetu!

Nejlepší dokumenty Českého lva jsou zdarma na internetu!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Všech pět dokumentárních filmů nominovaných na Českého lva můžete sledovat zdarma od pondělí 25. února do 3. března na portálu DAFilms.cz v rámci akce Všech pět pohromadě. Uvedeny budou filmy: Dva nula, Láska v hrobě, Soukromý vesmír, Váňa a Věra 68

Bezdomoveckou lovestory na hřbitově a její neveselý konec na pozadí alkoholismu zachytil bývalý reportér pořadu Na vlastní oči - režisér David Vondráček ve filmu Láska v hrobě. Nejlepší dokumentární film Ceny filmové kritiky a nejlepší zahraniční dokument podle Mezinárodního festivalu nezávislého filmu v Římě zachycuje postupující sebedestrukci zamilovaného páru. Na začátku natáčení obě postavy filmu s velkým přesvědčením plánují, jak si obstarají doklady, aby zlepšili svůj život, ale úměrně s tím, jak se jejich situace reálně zhoršuje, se jejich plány vytrácejí.

Unikátní pohled do tribun fotbalového klubu se proměnil ve společenskou satiru. Film Dva nula režiséra Pavla Abraháma, který již dříve natočil úspěšný dokument o současném hudebním podhoubí Česká RAPublika, zaznamenal úspěch i u odborné veřejnosti. Režisér se zaměřil na vypjaté reakce fanoušků během jednoho zápasu dvou pražských fotbalových rivalů Sparty a Slavie. „Zábavné i hrůzostrašné, tak by se dal film ve zkratce charakterizovat, protože úsměvné chvíle střídá mrazení v zádech z chování české společnosti, které je zobrazeno na výřezu fotbalových fanoušků,“ představuje film Jana Ptáčková.  

Dokumentární film Soukromý vesmír světově známé režisérky Heleny Třeštíkové sleduje po 37 let pomocí časosběrné metody život jedné rodiny. Tento intimní, soukromý a rodinný vesmír se prolíná s dobovými záznamy vystoupení Karla Gotta a cestami k dobývání skutečného vesmíru.

Život rtuťovitého žokeje a dostihového kyborga Josefa Váni v dokumentárním filmu nazvaném jednoduše Váňa dýchá oddaností ke koním a závodění. Režisér Jakub Wagner v něm zachytil nezdolnou touhu této žijící legendy po boji a opakovaných výhrách.

Trnitou životní cestu Věry Čáslavské zaznamenala režisérka Olga Sommerová ve filmu Věra 68. Na pozadí politických dějin jsou tu zobrazeny její osudové cesty od olympijského úspěchu přes podpis manifestu Dva tisíce slov v roce 1968 až po osobní spolupráci s prezidentem Václavem Havlem.

Filmy online:

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!