Nevěstinec na festivalu francouzského filmu

Nevěstinec na festivalu francouzského filmu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V rámci letošního Festivalu francouzského filmu se jako závěrečný snímek promítne film režiséra Bertranda Bonello, Nevěstinec . Ten má v Čechách premiéru 1. prosince a diváci festivalu ho tak uvidí s mírným předstihem.

Nevěstinec je typický představitel současné francouzské kinematografie. Film, který klade důraz na dobovou atmosféru a detailní vyobrazení.

Bertrand Bonello v Nevěstinci vycházel z práce historičky a filosofky Laure Adler, z níž čerpal skutečné příběhy o prostitutkách z přelomu 19 a 20. století. Dokonale tak ve svém filmu vykreslil dobové prostředí nevěstince, místa, které v dané době bylo společenským místem, pánským klubem a mikrosvětem skupiny žen, které za peníze byly vším, čím pro své hosty být měly.

Děj Nevěstince se až na jeden či dva záběry odehrává striktně v samotném domě. I tento prostor je však rafinovaně rozdělen na několik částí. Jsou zde scény odehrávající se v salónu či společenské místnosti, scény z ložnic a postelí nebo zcela odlišný pohled do pokojů dívek a jejich dětí. Divák je tak svědkem pulsujícího života „domu lásky“ a příběhů jednotlivých dívek, které na sebe navazují a vzájemně se propojují.

Bonello ve filmu splétá několik silných příběhových linií pomocí flash-backů a paralelních montáží. Odrazy v zrcadle a další filmové detaily dotváří a postupně odkrývají hlavní příběh. Vše umocňuje skvélá soulová hudba z 60. let, kterou Bonello upřednostnil před dobovou muzikou.

Pokud máte rádi francouzský film a nejste cudné povahy, zajděte se na Nevěstinec či jiný francouzský snímek podívat do Francouzského institutu.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!