Senioři společně s dětmi v centru DOX

Senioři společně s dětmi v centru DOX 

Centrum současného umění DOX přináší veřejnosti nejen nevšední výstavní projekty, ale připravuje také vzdělávací programy pro pedagogy a studenty základních a středních škol. Novinkou jsou speciální vzdělávací programy určené seniorům a jejich vnoučatům.

Vzdělávací programy pro seniory podporují aktivity, které mohou napomoci k pochopení současného umění napříč generacemi. Zaměřují se na posílení komunikace jednotlivých generací a přirozené seznámení s tématy současného umění. Mladší generace ráda přijímá nové podněty, zkouší nové věci, techniky. Starší generace naopak žije světem vzpomínek a historie. Tento typ programů si klade za cíl přirozeně propojit oba dva světy.

Hlavním cílem programu, který je určen pro seniory a jejich vnoučata od 5 do 12 let, je seznámení se s tématem industriální památky DOX a zároveň přiblížení současného umění a aktuální výstavy. Program je koncipován jako půldenní aktivita. Na začátku se dvojice spolu s lektorem podívají do dvou industriálních zón v blízkosti DOX. Jedná se o přístav Holešovice a budovu bývalého pivovaru. Lektor představí tyto památky a zároveň se bude seniorů ptát na jejich vzpomínky, jaká byla Praha před let, co na ní bylo zajímavého, tajemného… Po procházce se skupinka vrátí do galerie, kde dostane interaktivní pracovní listy. Děti a jejich prarodiče budou mít možnost seznámit se s industriální minulostí a uměleckou přítomností centra DOX a nakonec celý program reflektovat prostřednictvím tvůrčího workshopu.

frekvence: 1 x měsíčně

vstupné: 90,-Kč (zahrnuje vstup seniora a 1 - 3 dětí na všechny výstavy v DOX a poplatek za výklad)

sraz: u pokladny DOX, Poupětova 1, Praha 7

| Redakce Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!