Divadla ožívají online, zpřístupňují záznamy a také čtou dětem. Sledujte streamovací služby

Divadla ožívají online, zpřístupňují záznamy a také čtou dětem. Sledujte streamovací služby 

Komu chybí divadlo, nebojte – cestičky si najde i do vašich domovů. Máme pro vás několik tipů na divadelní představení a setkání, vysílané živě či zpřístupněné ke zhlédnutí ze záznamu. Tuto stránku pravidelně aktualizujeme.

Divadlo Na Fidlovačce předčítá a spouští miniaktovky

 • pravidelné čtení a projekt Dekameron 2020

Divadlo Na Fidlovačce od pondělí do čtvrtka vždy od 18:30 čtou z románu Dracula Brama Stokera. Pusťte se společně s herci divadla do boje proti zabijákovi, co lidem pije krev již od nepaměti! Herci divadla se také představili v pěti skypových premiérách, během kterých si herci prostřednictvím svých webkamer nazkoušeli vybrané hry mladých českých dramatiků.

Divadlo Na Fidlovačce ovšem pokračuje dál s novým projektem Dekameron 2020, který spustí 20. května. Jak se v době světové pandemie daří komunikaci, lásce a přátelství? Jak se vede strachu, manipulaci a svobodě? Na tyto a řadu dalších otázek hledají odpovědi Alice Nellis, Tomáš Dianiška, Tomáš Svoboda a mnozí další a dávají tak vzniknout celkem 10 divadelním minihrám. Streamovaný pořad Deset dílů Dekameronu 2020 mohou diváci podpořit ve veřejné sbírce Donio a to až do září 2020. Největší část výtěžku bude věnována na konto sbírky SOS Česko organizace Člověk v tísni.

Do cirkusu s Cirk La Putyka (A)live

 • každou středu a neděli online na Facebooku a Youtube

Soubor Cirk La Putyka pokračuje v projektu „(A)live" na svých sociálních sítích v uvádění vlastních představení i připravených pořadů. Nenechte si ujít pravidelné nedělní tréninky "Homework", během kterého umělci vymění jeviště, haly, kostými a světla reflektorů za své vlastní obýváky, domácí úbor a světlo lampy. Těšte se na cirkusové domácí úkoly!

Tím ale Cirk La Putyka (A)live nekončí! Ve středu 29. dubna ve 20.00 zveřejní na svém YouTube kanálu záznam představení Memories of Fools, 6. května exkluzivní uvedení dokumentárního filmu o Cirku La Putyka s názvem Na krev.

Poslouchejte Divadlo Kalich: herci čtou slavné humoristické povídky

 • vysílání na Youtube, přístupné ze záznamu

České i světové humoristické povídky čtou herci Divadlo Kalich na Youtube. Vysílat plánují každou neděli v poledne počínaje 12. dubnem, jednotlivá čtení budou i nadále k dispozici k přehrání. První díl patřil Janě Paulové, která předčítala soudničku Františka Němce. O týden později se zapojil Jiří Lábus s povídkou Ignáta Hermanna, dále Barbora Hrzánová s povídkami Jaroslava Haška. Těšit se můžete i na Oldřicha Kaisera, který na Den matek 3. května přispěje povídkou Stephena Leacocka Jak jsme slavili svátek matek. Další týdny už čekají v řadě Jan Kraus, Miroslav Vladyka, Pavel Zedníček, David Suchařípa, Otakar Brousek ml., Bohumil Klepl, Kryštof Hádek a další.

Pravidelně ONLINE z divadla Studio DVA

 • live stream pravidelně na Facebooku

První talkshow s Monikou Absolonovou a Bobem Kleplem byla odvysílána 12. března a sklidila pozitivní ohlasy. Právě proto byl připraven další program pravidelného online vysílání na Facebooku Studia DVA. Těšit se můžete na další hvězdné talkshow i na koncerty.

Nejbližší progam: 27. dubna na přání diváků zacvičí Monika Absolonová se svým partnerem kondičním trenérem Tomášem Hornou, 29. dubna vás tím nejlepším z doposud odvysílaných dílů provede Bob Klepl společně s producentem divadla Studio DVA Michalem Hrubým a 1. května se těšte na speciál z tvrze Divice s Evou Holubovou, Petrem Pěknicem a Radkou Fišarovou.

Divadlo pod Palmovkou - čtení a podcast

 • pravidelně - sledujte Facebook Divadla pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou šije roušky i vyšívá na streamu. Od 18. března vysílá pro děti dopolední předčítání Starých pověstí českých i s podomácku improvizovanou "figurgovou" scénou. Výchovně a s humorem také dbají o ochranné prvky, včetně gumových rukavic. Streamy si můžete pustit i ze záznamu. Pro dospělé zájemce předčítají herci nepravidelně. Sledujte facebook Divadla pod Palmovkou.

Také si můžete poslechnout zbrusu nový podcast Tropiko Palm Beach aneb Palmovka plká, který moderují Tereza Dočkalová, Tomáš Dianiška a Jakub Albrecht a budou si zvát zajímavé hosty nejen z divadelní branže. Podcast sledujte třeba na Spotify nebo Youtube.

Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ

 • živé vysílání na webu divadla a na kulturazive.cz

Živé vysílání nově ohlásilo i Hudební divadlo Karlín, a to pravidelně každý pátek a sobotu. Hned o první stream, ve kterém účinkovali Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou, byl tak velký zájem, že to dokonce server divadla nezvládl. Pro ty z vás, na které se ten den nedostalo, anebo vůbec o tomto streamu neměli potuchy, je ovšem živé vystoupení zpřístupněno ze záznamu na kulturazive.cz. O další zábavu na páteční a sobotní večery se zatím postarali Ondřej Brzobohatý, Aleš Háma, Richard Genzer, Jitka Schneiderová a mnozí další. Aktuální rozpis plánovaných streamů, ale i záznamy již proběhlých najdete na webu divadla.

Nejenže projekt Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ může přinést v současných složitých dnech trochu pozitivní nálady a energie, může i pomoci! Výtěžek z projektu, na který můžete i vy dobrovolně přispět, má být oužit na nákup zdravotnických potřeb a materiálu pro seniory v léčebnách dlouhodobě nemocných, v seniorských domovech a v domovech s pečovatelskou službou.

Zdroj: Facebook Hudební divadlo Karlín

Divadlo Bolka Polívky

 • pátky živě na Facebooku

Každý pátek si určitě nenechte ujít pravidelný stream Divadla Bolka Polívky. Pátek bude vždy patřit principálovi divadla, Bolku Polívkovi, který s humorem jemu vlastním hovoří s milými hosty. Připojí se k němu třeba Anna Polívková, Milan Lasica, Mariana Chmelařová, Ondřej Klíč, Michal Chovanec a další.

"Hrajeme i v karanténě" - Divadlo na Vinohradech

 • od 23. března pravidelný stream

I Vinohradské divadlo zprostředkovává ve stavu nouze svůj "nouzový program". Diváky v domácí izolaci čekají od 23. března záznamy vybraných inscenací, které budou vysílány v reálném čase. Některá představení již nejsou v repertoáru divadla, a tak si můžete prostřednictvím streamu připomenout nebo dohnat divadlení zážitky, které jste během provozu divadla nestihli.

Jednou týdně je navíc plánován vždy živý stream s názvem "Večery bez líčidel (v rouškách)", ve kterých moderátor Robert Tamchyna bude zpovídat vinohradské herce. Poprvé již ve čtvrtek 26. března ve 20:00, repríza následující den ve 14:00. Celý program naleznete zde.

Livestream v Celetné

 • úterý a sobota Facebook Divadla v Celetné - přístupné i ze záznamu

Pravidelně každé úterý a sobotu vysílá Divadlo v Celetné. První tváří pořadu se stal Martin Hofmann, který se s diváky vítal v rámci live streamů několikrát, dokonce s nimi slavil i na svoje narozeniny. 14. dubna také představil část představení Něžná je noc. Mezitím se stihli také představit Matouš Ruml a Tereza Rumlová, Honza Zadražil, Milena Steinmasslová, Honza Potměšil a mnozí další. Na nejbližší online stream se můžete těšit v úterý 28. dubna s Jitkou Čvančarovou, Jitkou Nerudovou a Martinou Prášilovou a v sobotu 2. května s Ilonou Svobodovou a Alešem Petrášem. Přehled připravovaných streamů i proběhlých záznamů naleznete na stránkách divadla.

Husa na provázku čte Dekameron

 • každý všední den v 19:00 na Facebooku

Giovanni Boccaccio a jeho nesmrtelný Dekameron. Jak příhodná doba zopakovat si klasická díla bez pachuti povinné školní četby. A stejně příhodné je i téma - postavy z Dekameronu se stáhly z Florencie na venkov, aby unikly před morovou ránou. Herci z Husy na provázku se také přesunuli, totiž z jeviště do pohodlného křesla, kde toto dílo budou pravidelně a štafetově předčítat.

Tramta TV

 • zpřístupněno na Facebooku a Youtube Divadla Tramtarie, umožněn nákup záznamu představení

Olomoucké Divadlo Tramtarie spustilo nový kanál Tramta TV, kde vysílá každý den autorské tramtaseriály pro děti i dospělé. Tramta TV odstartovala už v pondělí 30. března a do svého pravidelného vysílání začlenila také archivní stand-up show pořadu The best od Herci Na ležáka ONLINE, který Tramtarie pořádá společně s Moravským divadlem. Vysílání Herců Na ležáka můžete sledovat ze záznamu na Youtube, nové díly přibývají každý den od 19:00.

Mimoto Tramtarie spustila prodej on-line záznamů svých inscenací, simuluje tím běžný divadelní provoz. Ve svém repertoáru má současně komedii, drama, ale i sci-fi a pohádku.

Koronavirová hlídka - doktor Hurvínek a doktorka Mánička

 • záznamy na stránkách Divadla Spejbl a Hurvínek

Koronavirus je pěkná mrcha, ale horší je nuda v karanténě. Do boje proti šíření znuděnosti se připojí hlídka proti nudě - Hurvínek a Mánička. S nimi se můžete podívat do zákulisí divadla, vyrazit do přírody, malovat, ale i učit se zábavně! Chachááá! Sledujte stránky divadla.

Divadlo Radka Brzobohatého čte dětem pohádky

 • vždy v 19:30 na Facebooku

Divadlo Radka Brzobohatého se připojuje ke čtecím večerům. Každý den vždy od 19:30 po Večerníčku můžou vaše děti ulehnout do postýlek a nechat si vyprávět pohádky od herců a hereček Divadla Radka Brzobohatého. Pokud jste některou pohádku nestihli, nevadí - jsou stále přístupné na Facebooku divadla. Určitě nevynechte Červenou Karkulku Milana Enčeva!

Talk-show v Ungeltu... Než budeme zase hrát

 • živě na Facebooku, vždy ve 20:00

Další pražské divadlo se připojuje k online streamům. Na svém Facebooku živě přenášeli první díl talk show Milana Heina (odvysílané díly je možné kdykoli zhlédnout). Principál si na každé úterý a čtvrtek pozval vzácné hosty z řad "ungelťáckých" herců i našich vážených diváků. Nejbližší díly talk show lákají na jména - 28.4. J. Langmajer, I. Holmerová / 30.4. A. Mihulová, D. Lacina / 5.5. J. Smutná, C. Höschl / 7.5. M. Písařík, J. Fištejn.

Pozdrav z podkroví Klicperova divadla

 • živě na Facebooku

PODKROVÍ LIVE - krátké dvacetiminutové setkání s herci Klicperova divadla z Hradce Králové. Pilotním dílem 30. března provedl Jan Vápeník, v nejbližších dnech se můžete těšit na minikoncert Mastix (27. dubna), Putování za divadelními rekvizitáři a kulisáky (28. dubna), Táborák s Jiřím Panznerem a Vojtěchem Dvořákem (29. dubna) a na Rozpravy o nápravě (30. dubna).

Každý díl bude jiný, herci si budou povídat, vyprávět, číst nebo si i zazpívají. Do vysílání se budou moci zapojit i diváci, a to jednak prostřednictvím komentářů na Facebooku, tak i obrazem přes Skype.

Městské divadlo Brno

 • pravidelné vysílání záznamů představení na Youtube

Městské divadlo Brno se připojuje k dalším kulturním institucím, které zpřístupňují své inscenace. Divadlo nakouklo do svých záznamů a postupně jednotlivá představení přidává do online streamů. Na jejich Youtube kanále si aktuálně můžete pustit dílo Dotkni se vesmíru a pokračuj, a to pouze do 1. května.

Divadlo na iVysílání

 • zpřístupněné ze záznamu

Záznamy z divadelních představení najdete i v archívu České televize. Nechybí cimrmanovský Lijavec, či Škola základ života v podání Městského divadla Brno, nebo Stavrogin je ďábel z repertoáru Husy na provázku. Na své si přijdou i milovníci pohybového divadla díky akrobatické show Kolaps souboru Losers Cirque Company, nebo baletní akci Protančíme tím! na scéně Národního divadla.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!