Divadla ožívají online, zpřístupňují záznamy a také čtou dětem. Sledujte streamovací služby

Divadla ožívají online, zpřístupňují záznamy a také čtou dětem. Sledujte streamovací služby 

Komu chybí divadlo, nebojte – cestičky si najde i do vašich domovů. Máme pro vás několik tipů na divadelní představení a setkání, vysílané živě či zpřístupněné ke zhlédnutí ze záznamu. Tuto stránku pravidelně aktualizujeme.

NoDFLIX - Divadlo NoD u vás na gauči

 • pravidelné vysílání od 23. března

Z pohodlí gauče můžete pravidelně sledovat i pořady z Divadla NoD. Chystají se projekty, které byste v NoDu jinak mohli vidět naživo, i ty, které vznikly přímo pro potřeby virové pandemie. Na programu bude například představení Všechno, co v nás zkurvili komunisti či Fantasy! Celý program najdete zde.

Do cirkusu s Cirk La Putyka (A)live

 • online na Facebooku a Youtube

Soubor Cirk La Putyka pokračuje v projektu „(A)live" na svých sociálních sítích v uvádění vlastních představení i připravených pořadů. Některé pořady můžete sledovat i ze záznamu, například nedělní druhou část projektu „Homework", během kterého umělci vyměnili jeviště, haly, kostými a světla reflektorů za své vlastní obýváky, domácí úbor a světlo lampy. Třetí díl nás čeká dále 4. dubna. Těšte se na cirkusové domácí úkoly!

Tím ale Cirk La Putyka (A)live nekončí! Ve středu 1. dubna ve 20.00 zveřejní na svém YouTube kanálu záznam představení Family, 8. dubna zas představení Hit, Tell the Difference

Divadlo pod Palmovkou - čtení a podcast

 • pravidelně - sledujte Facebook Divadla pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou šije roušky i vyšívá na streamu. Od 18. března vysílá pro děti dopolední předčítání Starých pověstí českých i s podomácku improvizovanou "figurgovou" scénou. Výchovně a s humorem také dbají o ochranné prvky, včetně gumových rukavic. Streamy si můžete pustit i ze záznamu. 

Pro dospělé zájemce předčítají vždy v úterý, čtvrtek, sobotu vždy od 16:30 Tereza Dočekalová a Tomáš Dianiška, a to dílo Karla Čapka Jak se dělá divadlo.

Také si můžete poslechnout zbrusu nový podcast Tropiko Palm Beach aneb Palmovka plká, který moderují Tereza Dočkalová, Tomáš Dianiška a Jakub Albrecht a budou si zvát zajímavé hosty nejen z divadelní branže. Podcast sledujte třeba na Spotify nebo Youtube.

Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ

 • živé vysílání na webu divadla a na kulturazive.cz

Živé vysílání nově ohlásilo i Hudební divadlo Karlín, a to pravidelně každý pátek a sobotu. Hned o první stream, ve kterém účinkovali Václav Noid Bárta s Ivou Pazderkovou, byl tak velký zájem, že to dokonce server divadla nezvládl. Pro ty z vás, na které se ten den nedostalo, anebo vůbec o tomto streamu neměli potuchy, je ovšem živé vystoupení zpřístupněno ze záznamu na kulturazive.cz. Sobotní večer poté patřil Ondřeji G. Brzobohatému, který taktéž můžete zpětně zhlédnout online.

Nejenže projekt Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ může přinést v současných složitých dnech trochu pozitivní nálady a energie, může i pomoci! Výtěžek z projektu, na který můžete i vy dobrovolně přispět, má být oužit na nákup zdravotnických potřeb a materiálu pro seniory v léčebnách dlouhodobě nemocných, v seniorských domovech a v domovech s pečovatelskou službou.

Zdroj: Facebook Hudební divadlo Karlín

Dejvické divadlo - Černá díra

 • zpřístupněný záznam na Mall.tv

Dejvické divadlo již zachránilo svého ducha v komediálním seriálu Zkáza Dejvického divadla. Svou zkázu přežilo a znovu ožil i v našich domácnostech 22. března. Záznam live stream inscenace Jiřího Havelky Černá díra, která vznikla na základě řízené improvizace, bude ale k dispozici i nadále. Černá díra může být leccos, třeba kosmický útvar, který nasává veškerou hmotu ze svého okolí. Naše vnímání času a reality je relativní - všechno může být jinak!

"Hrajeme i v karanténě" - Divadlo na Vinohradech

 • od 23. března pravidelný stream

I Vinohradské divadlo zprostředkovává ve stavu nouze svůj "nouzový program". Diváky v domácí izolaci čekají od 23. března záznamy vybraných inscenací, které budou vysílány v reálném čase. Některá představení již nejsou v repertoáru divadla, a tak si můžete prostřednictvím streamu připomenout nebo dohnat divadlení zážitky, které jste během provozu divadla nestihli.

Jednou týdně je navíc plánován vždy živý stream s názvem "Večery bez líčidel (v rouškách)", ve kterých moderátor Robert Tamchyna bude zpovídat vinohradské herce. Poprvé již ve čtvrtek 26. března ve 20:00, repríza následující den ve 14:00. Celý program naleznete zde.

Husa na provázku čte Dekameron

 • každý všední den v 19:00 na Facebooku

Giovanni Boccaccio a jeho nesmrtelný Dekameron. Jak příhodná doba zopakovat si klasická díla bez pachuti povinné školní četby. A stejně příhodné je i téma - postavy z Dekameronu se stáhly z Florencie na venkov, aby unikly před morovou ránou. Herci z Husy na provázku se také přesunuli, totiž z jeviště do pohodlného křesla, kde toto dílo budou pravidelně a štafetově předčítat.

Tramta TV a The best of Herci Na ležáka

 • zpřístupněno na Facebooku a Youtube Divadla Tramtarie, umožněn nákup záznamu představení

Divadlo Tramtarie dosud vybralo díky probíhající sbírce na donio.cz přes 100 tisíc korun. Jako poděkování divákům spouští od soboty 21.3. týdenní seriál The best od Herci Na ležáka ONLINE. Každý den v 19 hodin zveřejní Divadlo Tramtarie jeden archivní stand-up výstup z pořadu Herci Na ležáka, který Tramtarie pořádá společně s Moravským divadlem.

Mimo to zpouští zbrusu nový kanál Tramta TV, kde bude vysílat autorské tramtaseriály pro děti i dospělé. Tramta TV startuje už v pondělí 30. března. Dále Tramtarie spustila prodej on-line záznamů svých inscenací, simuluje tím běžný divadelní provoz. Prvním představením je také v pondělí 30. března komedie Sex zadarmo nedostaneš.

Koronavirová hlídka - doktor Hurvínek a doktorka Mánička

 • záznamy na stránkách Divadla Spejbl a Hurvínek

Koronavirus je pěkná mrcha, ale horší je nuda v karanténě. Do boje proti šíření znuděnosti se připojí hlídka proti nudě - Hurvínek a Mánička. S nimi se můžete podívat do zákulisí divadla, vyrazit do přírody, malovat, ale i učit se zábavně! Chachááá! Sledujte stránky divadla.

Divadlo Radka Brzobohatého čte dětem pohádky

 • vždy v 19:30 na Facebooku

Divadlo Radka Brzobohatého se připojuje ke čtecím večerům. Každý den vždy od 19:30 po Večerníčku můžou vaše děti ulehnout do postýlek a nechat si vyprávět pohádky od herců a hereček Divadla Radka Brzobohatého. Pokud jste některou pohádku nestihli, nevadí - jsou stále přístupné na Facebooku divadla. Určitě nevynechte Červenou Karkulku Milana Enčeva!

Než budeme zase hrát… v Ungeltu

Další pražské divadlo se připojuje k online streamům. Divadlo Ungelt nabídne po čtyři večery divákům čtení z knihy Milana Heina a Miloše Kopeckého Co za to stálo…, ve kterých její spoluautor a principál divadla zavzpomíná na setkávání s legendárním českým hercem, jež před 25 lety vyústilo až k založení Ungeltu. Tak bude vzpomínat Milan Hein ve streamu na facebookové stránce divadla již dnes večer.

Tím ale vysílání nekončí - divadlo se chystá na odvysílání záznamu muzikálu Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou (již ve čtvrtek 2. dubna) a připravuje se i série talk show.

Pozdrav z podkroví Klicperova divadla

 • živě na Facebooku

PODKROVÍ LIVE - krátké dvacetiminutové setkání s herci Klicperova divadla z Hradce Králové. Pilotním dílem již v pondělí 30. března vás provede Jan Vápeník, v následujících dnech se můžete těšit na Kamilu Sedlárovou, Františka Staňka a mnohé další. Každý díl bude jiný, herci si budou povídat, vyprávět, číst nebo si i zazpívají. Do vysílání se budou moci zapojit i diváci, a to jednak prostřednictvím komentářů na Facebooku, tak i obrazem přes Skype.

Drak na doma

 • od 20. března vždy na 24 hodin

Divadlo Drak spustil v pátek 20. března projekt „Drak na doma“ záznamem z Noci divadel 2018. Pokračuje ale dál - postupně zpřístupní záznamy inscenací Faust, O bílé lani, Medová královna či Poslední trik. Záznamy budou k vidění na Facebooku a webových stránkách divadla po dobu 24 hodin. Neváhejte, máte nyní jedinečnou šanci zhlédnout většinu současného repertoáru tohoto královéhradeckého divadla.

Improvizace z Divadla Mír

 • pravidelně na Facebooku a Youtube

Již v pořadí devátý živý přenos improvizace Tři Tygři z Divadla Mír! Štěpán Kozub, Albert Čuba, Vladimír Polák a Robin Ferro tvoří improvizované scénky podle témat diváků - i vy tedy máte možnost ovlivnit děj svými komentáři a to přímo ze svého domova. Divadlo Mír má v plánu pokračovat s online přenosy nejen improvizačních večerů, ale i tragikomedie Trochu hodně mimo. Sledujte Facebook a YouTube.

Divadlo na iVysílání

 • zpřístupněné ze záznamu

Záznamy z divadelních představení najdete i v archívu České televize. Nechybí cimrmanovský Lijavec z roku 1997, či současná inscenace Carmen Y Carmen s operní pěvkyní Dagmar Peckovou a herečkou Bárou Hrzánovou. Na své si přijdou i milovníci pohybového divadla díky akrobatické show Kolaps souboru Losers Cirque Company, nebo baletní verzi tragédie Romea a Julie na scéně Národního divadla.

Vídeňská státní opera

 • přístupné od 17. března do 2. dubna (prozatím)

Jedna z nejslavnějších světových operních scén Vídeňská státní opera zpřístupňuje svůj digitální archiv. Ve vysílání se od 17. března objeví operní a baletní představení, která byla v původním programu - mezi nimi díla jako Romeo a Julie, Verdiho Falstaff, Pucciniho Tosca, Mozartova Figarova svatba nebo všechny části Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův. Přenosy začínají vždy v 17 nebo 19 hodin a jsou přístupné 24 hodin na streamovací platformě Staatsoperlive.com.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!