Jarní divadelní nadílka – podívejte se na 7 očekávaných pražských premiér

Jarní divadelní nadílka – podívejte se na 7 očekávaných pražských premiér 

Divadelní sezóna je v plném proudu a není nouze ani o nové kulturní zážitky. Co nového se chystá na pražských divadelních prknech? Nechte se inspirovat naším přehledem jarních premiér.

Mlčeti zlato

  • Premiéra: 27. březen 2022 - Divadlo Lucie Bílé

Ne každá pravda je hezká, tak proč s ní chodit ven. O tom ví své Gaspard a Clémence, dlouholetí manželé, jejichž život se, až na drobné neshody, zdál být ukázkou harmonického vztahu. 

Jednoho dne se ovšem jejich život obrátí vzhůru nohama - jejich syn Lucas totiž zjistí, že mu jeho žena Manon byla nevěrná. Starší manželé tak řeší, zda by se Lucas měl rozvést. Gaspard je pro, Clémence proti. Netrvá tak dlouho a při názorové výměně nečekaně vyplují na povrch další pečlivě zasunutá tajemství, která nikdy neměla spatřit světlo světa. V hlavních rolích se představí Dana Morávková a Jan Čenský.

Foto: Markéta Navrátilová

Marat + Sade

  • Premiéra: 12. březen 2022: Divadlo Rokoko (Městská divadla pražská)

Nahlédněte za mříže blázince i vlastní duše… V blázinci nedaleko Paříže jsou na počátku 19. století zavíráni nejen nemocní, ale taky společensky nepohodlní lidé, třeba provokatér markýz de Sade. Ten zde se skupinou pacientů inscenuje hru o vraždě revolučního vůdce Marata a divadlo bláznů pod dozorem sester a zřízenců se stane vzrušující zábavou pro pařížskou smetánku. Kde je hranice šílenství? Jaká je síla svobody? A co vše jsme pro ni ochotni obětovat? Na prkna Divadla Rokoko míří slavná Weissova hra z roku 1964.

Foto: Kamil Košun

Nikdy není pozdě

  • Premiéra: 17. březen 2022 - Divadlo Kalich

Jana Paulová a Václav Vydra jako filmová dvojice trhají divácké rekordy, kdykoli se objeví na obrazovce, ovšem na divadelním jevišti se spolu setkávají až nyní - v komedii Norma Fostera Nikdy není pozdě.

Vypráví příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých desetiletí sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání… Jana Paulová a Václav Vydra se v tomto příběhu objeví dohromady dokonce v šesti rolích!

Foto: Divadlo Kalich

Romeo&Julie2022

  • Premiéra: 8. duben 2022 - Divadlo pod Palmovkou

Mladý pár dostane štědře honorovanou příležitost: v online reality show mají hrát sami sebe a pokusit se zároveň získat, co možná nejvíce followerů. Zdánlivě snadný úkol však vede k roztříštění všeho, co dosud platilo…

Můžeme se v on-line světě stát, kým chceme, vypadat, jak chceme, a dělat, co chceme? Může být člověk v online realitě skutečně sám sebou? Jaký je skutečný obraz Pekla, kterým si lidstvo prochází kvůli tomu, že následuje Image namísto Boha? Multimediální divadelní inscenace o lásce za našich časů je realizována v rámci mezinárodního programu Evropské unie Kreativní Evropa Face to Faith.

Poe

  • Premiéra: 28. duben 2022 - Laterna magika

Edgar Allan Poe i postavy z jeho magického světa ožívají v inscenaci Laterny magiky. Mírně hororové představení v choreografii a režii Lenky Vagnerové je inspirované jeho životem a tvorbou. Tvůrci dají nahlédnout nejenom do temných zákoutí Poeovy citlivé duše, ale především chtějí objevit i jeho vynikající smysl pro humor a krásnou poezii.

Foto: Národní divadlo

Obscura 

  • Premiéra: 12. březen 2022 - Divadlo Na zábradlí

Někdy vědci nemají jinou možnost ověření hypotézy, než ji vyzkoušet přímo na lidech. Jejich experimenty v minulosti mnohdy znamenaly převratný posun v celém oboru, jiné se však zapsaly do dějin spíše jako příklad hrubého porušení lékařské etiky

I ty méně známé experimenty nám však mohou změnit život: co dokáže silně upřený pohled? Jak má vypadat a kolik sekund má trvat kvalitní objetí? Kam mizí nejstarší vzpomínky z dětství? Proti které nemoci je dobrá Mozartova hudba?

Foto: Divadlo Na zábradlí

After Life

  • Premiéra: 30. květen 2022 - Divadlo Na Jezerce

Hit Netflixu se skvělým Ricky Gervaisem získá českou divadelní podobu. Milan Šteindler ztvární Tonyho, cynického novináře, který před časem ovdověl. Tony je přesvědčen, že jeho život bez milované Lisy ztratil smysl a nejlepší by bylo ho ukončit. Jeho radost se vytratila, zůstala z něj jen prázdná skořápka. Najde Tony ještě způsob, jak se s osamělostí a osudem vyrovnat? After Life uvede v režii Jana Hřebejka Divadlo Na Jezerce.

Úvodní foto: Nikdy není pozdě (zdroj Divadlo Kalich)

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!