Zimní výstavy na severu Čech: fotografie Marka Vašuta, africké betlémy i prvorepubliková cukrárna

Zimní výstavy na severu Čech: fotografie Marka Vašuta, africké betlémy i prvorepubliková cukrárna 

Jaké výstavy můžete navštívit během zimy v severních Čechách? Třeba přehlídku autorských fotografií herce Marka Vašuta, betlémů z Afriky nebo typické meziválečné cukrárny.

1. Historické cukrárny aneb Sladký život našich prarodičů

Posedět v art-deco stylizované kavárně a prohlédnout si prvorepublikovou cukrárnu můžete na výstavě v Oblastním muzeu v Děčíně. K vidění tu bude spousta tvořítek, forem, pomůcek k výrobě dortů, marcipánu, zmrzliny či perníku. Expozice připomene i zdejší proslulé čokoládovny. Navštívit ji můžete do 20. ledna.

Z výstavy Roberta Vana. Foto archiv GVUM

2. Robert Vano – Memories

Fotografické vzpomínky světoznámého autora Roberta Vana, které jsou k vidění v Galerii výtvarného umění v Mostě do 6. ledna, sestávají netradičně především z barevných snímků. Velká část z kolekce 74 fotografií byla snímána polaroidem a následně ji Vano zpracoval technikou cross processing, kterou používal v raném období své tvorby.

3. Michael Rittstein

Tvorbu současného českého malíře Michaela Rittsteina představuje liberecká Galerie Prostor 228. Do letošního silvestra návštěvníky čekají expresivní figurální malby, které provázejí dvě tematické linie, a to městský život a zároveň únik z něj. Barevná plátna, ze kterých prýští energie, ukazují pestrost okolního světa a emoce, z nichž je poskládán.

Z výstavy Michaela Rittsteina. Foto archiv Galerie Prostor 228

4. Vánoce v muzeu

Tradiční vánoční výstavu tentokrát Oblastní muzeum v Chomutově naladilo na africkou vlnu. Prezentuje autentické betlémy z různých částí černého kontinentu, třeba z Nairobi, Etiopie nebo Botswany. Vyrobeny byly z exotických materiálů – banánových listů, ebenového dřevu, mastku, korálků nebo dokonce z recyklovaného odpadu. Prohlédnout si je můžete do 6. ledna.  

5. Marek Vašut – Reprízy

Marka Vašuta známe spíše jako herce, třeba z filmu Román pro ženy, Pěsti ve tmě nebo Bestiář. Už méně známý je v roli fotografa, kterou představuje výstava pojmenovaná ReprízyPojizerské galerii v Semilech. Návštěvníky čekají autorovy klasické fotografie i graficky upravené snímky. Výstava je otevřena do 17. února.

Foto archiv Oblastního muzea v Děčíně

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!