10 podniků v Praze, kam zajít s dětmi, aby se nenudily a rodiče netrpěli

10 podniků v Praze, kam zajít s dětmi, aby se nenudily a rodiče netrpěli 

Jste rodič s malými dětmi, které občas řvou, neposlouchají a přesunují se z místa A do místa B rychlostí blesku, a přesto se nechcete vzdát socializace a případně dobré kávy či jídla? V Praze, kde je tolik různorodých restaurací, bister, patiserií a kaváren téměř pro všechny cílové skupiny konzumentů, paradoxně pro jednu velikánskou a určitě vděčnou a loajální cílovku podniky prostě chybějí.

Mám na mysli právě rodiče s dětmi, kteří často cítí, že v mnoha restauracích či kavárnách, i když mají dětský koutek, nejsou vítaní. Na druhou stranu i oni chápou, že když si někdo přišel do kavárny číst nebo pracovat, nechce být rušen řevem dítěte. Je jich jak šafránu, přesto se pár pomyslných “oáz klidu” pro rodiče i jejich ratolesti v Praze najde. Tady je náš výběr.

1. Králík v rádiu

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu vznikla v roce 2014 jako místo setkávání pro rodiče s malými dětmi. Ideální podnik z pohledu dítěte (kojence až první stupeň) i rodiče. Děti mají vyžití v herně, kde je vždy chůva/teta na hlídání, a rodiče si v klidu popovídají nebo pracují. Zároveň je zde plnohodnotná restaurace, která je přizpůsobena malým návštěvníkům (méně soli a koření). Ve stálé nabídce jsou dětské porce. Vyberou si i ti, kteří mají bezlepkovou, bezlaktózovou nebo vegetariánskou dietu. Vaří pouze z čerstvý a sezonních surovin bez přidaných dochucovadel či zvýrazňovačů chutí. Vše, co je v nabídce, vzniklo přímo v kavárně.

V herně je také připraven program pro děti, které se chtějí zapojit do hudebních, výtvarných či pohybových aktivit. Pro svoji ratolest zde můžete uspořádat oslavu narozenin. Catering, výzdobu i program vám přizpůsobí zcela podle vašich přání. Jedinou nevýhodou může být, že kavárna se po dobu soukromých oslav pro ostatní zavírá. Každopádně o těchto zavíračkách vždy informují včas na svém webu a facebooku.

 • Adresa: Křižíkova 65a (vzadu ve dvoře), Praha 8 Karlín
 • Otvírací doba: Po-Pá 10.00-19.00, So-Ne 10.00-15.00
 • www.kralikvradiu.cz, Facebook

Proč právě sem: Ideální místo pro děti i rodiče s dobrou domácí kuchyní. V herně je hlídání. Lze dohodnout i hlídání, když rodič opustí kavárnu.

Králík v rádiu

2. Kemp Žižkov

Toto neuvěřitelné místo je prostě zážitek. Uprostřed města se najednou ocitnete v kempu, který znáte z dovolených v jižních Čechách nebo u moře. Pro děti je tu velké pískoviště a hřiště s prolézačkami, které přímo sousedí s venkovním barem, takže rodiče si v klidu popíjí své zasloužené pivo a děti mají přitom stále na očích. Nabídka jídla je sice omezena na klasické “kempové speciality” jako klobásy a grilované kuře, ale k tomuto prostředí to prostě patří. V sezoně se tu každý večer konají koncerty a pro milovníky kávy je k dispozici venkovní kavárna v indiánském stylu.

Před kempem je cyklostezka a další hřiště, tedy herních kapacit dostatek. Nedaleko je také sportovní areál Pražačka s vnitřním bazénem i venkovním koupalištěm. 

Proč právě sem: Jestli tohle místo zmeškáte, možná podobné už nikdy neobjevíte!

Kemp Žižkov

3. Hamr Záběhlice

Jestli jste sem jako bezdětní chodili hrát tenis nebo squash, asi vás ani nenapadlo, že tohle bude fajn místo pro celou rodinu. Ale je to tak. Tady si užijí děti i dospělí, a dokonce v přírodě. Zatímco rodiče si dají rodinný match, dítě se zabaví pod dohledem prarodiče v dětském areálu. Ano, dětský koutek opravdu není vhodné pojmenování pro velkou místnost, která je rozdělena pro menší a větší děti. Velkou výhodou je, že na děti vidíte jak z restaurace, která je otevřena denně od sedmi ráno a nabízí snídaňové menu a v poledne výběr z polévek a několika jídel, tak z kavárny, kde kromě kávy můžete koupit zákusky, domácí koláče, obložené bagetky, nealkoholické nápoje a tři druhy fresh džusů. Děti se tady zabaví na několik hodin a díky restauračnímu zázemí je toto místo vhodné třeba i pro narozeninovou oslavu.

 • Adresa: Sportovní areál HAMR, ul. Záběhlická, Praha 10
 • Otevírací doba: denně 07:00–23:00
 • www.hamrsport.cz, Facebook

Proč právě sem: Je to místo v zeleni, kde si zasportujete, najíte a děti si zablbnou. Bez problémů tady můžete strávit celý den.

Hamr Záběhlice

4. Coolnička Caffe

Je primárně určena dětem, ale ani rodiče tady nestrádají. Pro děti je tu kromě velké houpačky a skluzavky připraveno velké množství hraček, včetně mluvicích stolků, bagru nebo závodního auta. Rodiče mladších dětí jistě ocení oddělený batolecí koutek s bazénkem balonků. Herna je bez hlídání, ale rodiče se mohou s občerstvením posadit ke stolům přímo v herně, a tak mají své ratolesti stále na očích. Pokud by si chtěli popovídat v klidu nebo pracovat, lze si sednout v místnosti s barem, kde čepují i pivo.

Nevýhodou je, že nevaří. K jídlu lze objednat pizzu, lasagne a panini z pizzerie Vyžlovka. Pro kojence mají v nabídce přesnídávky a příkrmy. Pro větší zase velké množství cukrovinek a sladkých nápojů, což ne každý rodič přijme zcela s povděkem. Určitě je to ale skvělé místo pro narozeninovou oslavu, občerstvení připraví dle dohody a děti se tu opravdu vyřádí. Narozeniny jsou zde často, proto určitě sledujte jejich web, kde veškerá omezení herničky s předstihem píší. Pro vstup do herny lze zakoupit různé varianty nepřenosných permanentek, jednorázové vstupné končí opuštěním kavárny.

 • Adresa: Minská 551/7, Praha 10
 • Otevírací doba: Po - Pá 10:00 - 19:00, So - Ne 14:00 - 19:00
 • www.coolnicka.cz, facebook.com/cafe.coolnicka/

Proč právě sem: Děti se tu vyřádí a rodiče na ně pohodlně dohlíží od stolu s kávou.

Coolnička Caffe

5. Restaurace Bruxx a Vinohradský parlament

Abychom přehled dětských kaváren a herniček vyvážili, musíme zařadit i místa primárně pro dospělé, ale kde na děti mysleli také. Z těchto restaurací, které spolu sousedí a sdílí jeden velký a dobře vybavený dětský koutek, se tak staly rodinné podniky, což je patrné zvláště o víkendu, kdy je tu opravdu těžké sehnat volný stůl. Velkým plus je poloha přímo u výstupu z metra na Náměstí Míru v Národním domě a původní, architektonicky zajímavý interiér s vysokými stropy.

Stylu, místu, servisu i nabídce v menu odpovídají také ceny. Obě restaurace jsou dražší, zvláště Bruxx, ale rozhodně si pochutnáte. V dětském koutku jsou prolézačky, vybavená kuchyňka na hraní  i s malým výčepem - ovšem bez piva, a dokonce playstation. Batolecí koutek je oddělený a hlídání je k dispozici o víkendu. Nevýhodou je, že dětský koutek je zcela mimo zraky rodičů, takže pokud chcete dohlédnout na menšího potomka, vystydne vám mezitím řízek na talíři. Proto si to tu užijí hlavně rodiny s dětmi od šesti let výše. 

Proč právě sem: Restaurace pro rodinnou oslavu, na které se zabaví i děti. Skvělé jídlo, v Bruxxu pivo.

Restaurace Bruxx a Vinohradský parlament

6. Carpe Diem Flora s bazénem pro kojence

Podnik Carpe Diem, nacházející se kousek od metra Flora, je rozmanitý prostor, který přes den funguje jako příjemná kavárna s dětským koutkem a ve večerních hodinách se mění na pódium pro kapely. Dětský koutek v kavárně je vybaven mnoha hračkami, houpadlem, skluzavkou, pro větší děti jsou k dispozici společenské hry a knížky. Součástí kavárny je i galerie, kterou každý měsíc obměňujeme, takže si rodiče mohou během toho, co si děti hrají, i prohlédnout trochu toho umění.

Vedle kavárny se nachází bazén, ve kterém nabízí plavecký klub Vydrýsek výuku plavání pro novorozence, kojence a batolata, ale i kurzy plavání pro děti a mládež, kurzy pro žáky mateřských škol a speciálních škol. Je tedy možné spojit plavání s dětmi a pobyt v kavárně s dětským koutkem.

 • Adresa: Jičínská 4, Praha 3 - Flora
 • Otevírací doba kavárny:  Po–Čt 8.30–19.00,  8.30–15.00, So–Ne zavřeno.
 • www.carpediemflora.cz

Proč právě sem: Spojení bazénu a příjemné kavárny s dětským koutkem, která zahrnuje i galerii.

 Carpe Diem Flora

7. Koala Café

Nespornou výhodou tohoto dětského centra, které má koncept zábavního parku, je jeho velikost - prostor na hraní čítá 700 metrů čtverečních, na kterých najdete bludiště se skluzavkami a tobogány, balonkové bazénky, dráhu pro šlapací káry a odrážedla. Pro batolata je vyhrazen dětský koutek s malou skluzavkou, pěnovými kostkami a dalšími atrakcemi pro jejich věk.

Rodiče mohou relaxovat v kavárně s nabídkou sladkého pečiva a čerstvě pražené kávy. Na děti při tom vidí a jsou s nimi v kontaktu. V menu jsou každý den 2 polévky a dětská jídla jako těstoviny nebo rýže se zeleninou a kuřecím masem atd., pro kojence příkrmy. Nechybí ani zázemí  s mikrovlnkami, přebalovacími pulty a nočníky. Prostor dětského centra Koala Café je opravdu velkorysý a vhodný pro uspořádání dětských narozeninových oslav nebo firemních či rodinných setkání s dětmi. Někomu ale může chybět hřejivá atmosféra domácího prostředí, které tu chybí. 

 • Adresa: Dolnoměcholupská17, Praha 10
 • Otevírací doba: Po zavřeno, Út-Ne 10:00-19:00
 • www.koalacafe.cz, Facebook

Proč právě sem: Svou velikostí nadchne malé objevitele. Místo je vhodné pro větší oslavy a firemní akce pro zaměstnance a jejich děti

Koala Café

8. Hotel Juliš

Asi vás překvapí, že i přímo v centru Prahy na Václaváku existuje klidné místo pro dětské aktivity a relax pro jejich rodiče. Do Hotelu Juliš můžete chodit s dětmi na plavání nebo do kavárny s hernou. Ti, co chodí plavat, mají dokonce hernu zdarma. Cítíte se tu jak v obýváku zalitém světlem a co je opravdu jedinečné, je výhled z osmého patra na celé Václavské náměstí, Petřín a ostatní panorama Prahy. Nabídka občerstvení je standardní a ničím extra nezaujme, ale vybere si každý. Můžete zde uspořádat narozeninovou oslavu a občerstvení vám po dohodě připraví. K dispozici je i mikrovlnná trouba. 

Proč právě sem: Díky krásnému výhledu a lokalitě pozvedne standardní odpoledne s dětmi na nevšední zážitek. A ještě si můžete zaplavat.

Hotel Juliš

9. Kavárna Domov

Kavárna se nachází v blízkosti stanice metra A a tramvajové zastávky Petřiny v příjemném prostředí Domova svaté Rodiny, který se primárně stará o osoby s mentálním postižením.

Jedná se o klubovou kavárnu otevřenou pro veřejnost, která funguje jako tréninkové pracoviště pro klienty domova, kteří se podílejí na obsluze, přípravě nápojů, občerstvení, zajištění servisu a úklidu. Kdo hledá klidné místo, kde jsou děti vítány a navíc chce podpořit dobrou věc, měl by tuto kavárnu navštívit. V prostoru kavárny probíhají často výstavy, pořádají se menší hudební produkce, školení a kurzy. Rádi vám pomohou s uspořádáním soukromé oslavy. S dětmi oceníte i zahrádku, kde je velká trampolína a houpací lavička. 

Proč právě sem: Místní se nemusí trmácet dlouhou cestu do centra s dětmi, aby našli baby friendly místo. Zahrádka, milá obsluha.

10. Divoké matky

Zaběhnutý karlínský podnik, jeden z prvních zaměřených právě na klientelu s dětmi. Herna je oddělena od kavárny, takže každý si tu najde svůj kout a nikdo nikoho neruší. Děti tu v podstatě mohou cokoliv. Plus kavárny je určitě zajímavý interiér, designové prvky pro děti a dobré jídlo. V nabídce naleznete kromě kávy od společnosti coffeesource dorty ze Sweetestprague, polévku, quiche, terrinu s bagetkou nebo nakládaný hermelín od společnosti dobroty s příběhem. Trochu tu chybí větší nabídka teplých jídel. Určitě se hodí nejen na setkání na dvě hodiny, ale i na oslavy. V létě jsou nedílnou součásti Léta pod Viaduktem, což je moc fajn akce. 

 • Adresa: Hybešova 2, Praha 8
 • Otevírací doba: Po-Pá 10:00-20:00, o prázdninách mají zavřeno až do 25. 8.
 • divokakavarna.wixsite.com

Proč právě sem: Tomuhle místu v podstatě nemůžete nic vytknout. Rodiče i děti se tu mají dobře a občas tu můžete potkat Pavla Lišku. Dlouhá otvírací doba. 

Divoké matky

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Další tipy

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!