Oběd i káva na čerstvém vzduchu: kde v Praze najdete nejlepší zahrádky?

Oběd i káva na čerstvém vzduchu: kde v Praze najdete nejlepší zahrádky? 

Ačkoli zatím můžeme zamířit do interiérů restaurací, situace okolo koronaviru i vysoké letní teploty lákají spíše ven. Přinášíme vám přehled letních zahrádek uprostřed města, na okraji centra i ve vzdálenějších koutech metropole.

V centru

Speciality asijské kuchyně okořeněné několika středomořskými pokrmy si můžete vychutnat na klidné zahrádce restaurace s příznačným názvem Zelená zahrada. Najdete ji kousek od Havlíčkových sadů na Vinohradech – a mají tu dokonce i jezírko s kapry koi.

Restaurace Zelená Zahrada. Foto: archiv restu.cz

Nedaleko Václavského náměstí v rušné Vodičkově ulici se nachází malý ráj na zahrádce kavárny Styl & Interiér, kde nepoznáte, že jste stále ve víru velkoměsta. Menu nabízí jak nápoje a dezerty, tak i rozmanité druhy snídaní a ve všední dny také obědy.

Na druhém břehu řeky v Nosticově ulici jsou další klidnou oázu v metropoli Altány Kampa na Malé Straně, kde uslyšíte šumět slepé rameno Čertovky. Kromě stálé nabídky s českou i zahraniční gastronomií zde aktuálně můžete vyzkoušet sezónní středomořské speciality.

Altány Kampa. Foto: archiv restaurace

Útulnou zahrádku mezi oprýskanými zdmi uprostřed staré žižkovské zástavby skrývá Café Pavlač v ulici Víta Nejedlého blízko tramvajové zastávky Husinecká. Vybírat zde můžete z rozličných druhů kávy, na čepu mají pelhřimovské pivo Poutník. Na zahnání hladu nechybí sendviče, čerstvé těstoviny, saláty nebo polévky, od dopoledne až do 16 hodin podávají snídaně.

Jen pár set metrů od této kavárny naleznete další příjemnou zahrádku v útrobách restaurace Lavička v Seifertově ulici. Menu složené převážně ze zahraniční kuchyně nabízí podnik, kde se za parných letních dní můžete posadit na čerstvém vzduchu ve stínu pod stromy.

V širším centru

Ostrov Císařská louka mezi Podolím a Smíchovem nabízí různorodé sportovní vyžití, kde se nebudou díky atrakcím nudit ani ratolesti. U golfového klubu můžete zamířit do restaurace Cinda s předzahrádkou, kromě stále jídelního lístku si lze ve všední dny objednat i z poledního menu.

Na opačné straně města v těsné blízkosti Národního technického muzea na Letné láká příznivce italské gastronomie restaurace Peperoncino v Letohradské ulici, ke které patří rozlehlá zahrada uvnitř zdejšího vnitrobloku domů.

Zhruba o kilometr dál směrem k fotbalovému stadionu Sparta v ulici Jana Zajíce se nachází nenápadná cukrárna Alchymista, v jejímž sousedství můžete navíc navštívit Muzeum kávy. Podnik s výbornou kávou a domácími dorty ukrývá miniaturní letenskou oázu zeleně.

Cukrárna Alchymista. Foto: archiv prague.eu

Na periferii

Přesouváme se na okraj hlavního města, kde byste neměli přehlédnout dvě restaurace. První z nich je zbraslavská PAR3, která se rozprostírá v areálu golfových hřišť – okolní příroda je tedy zaručena.

Na slavný román Boženy Němcové odkazuje svým názvem restaurace Babiččina zahrada kousek od zámeckého parku v Průhonicích, kde se můžete usadit pod jedním z rustikálních altánků na její zahrádce. V menu nechybí tradiční česká jídla jako svíčková, dušený králík nebo třeba kynuté buchtičky.

Babiččina zahrada. Foto: archiv restaurace

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!