6 zahrádek, které musí kavárenský povaleč v Praze rozhodně navštívit

6 zahrádek, které musí kavárenský povaleč v Praze rozhodně navštívit 

Vypadá to, že se léto na konci srpna vzpamatovalo a čeká nás minimálně ještě týden slunce a tepla. Pokud už máte dovolenou za sebou a patříte mezi obyvatele hlavního města, možná Vás představa týdne v rozpálených ulicích a tramvajích, popřípadě na natřískaných koupalištích, kde se na rozteklou zmrzlinu čeká půl hodiny, nijak neláká. Nicméně nezoufejte – v Praze je pár míst, kde se lze před žárem velkoměsta krásně schovat, ve stínu pod stromem si odpočinout a dát si něco dobrého na zub!

1) Styl a Interiér

O téhle oáze klidu v centru Prahy už jste určitě slyšeli, protože kdo z ní letos ještě nedal fotku na Instagram, jako by ani nebyl! Přímo ve Vodičkově ulici u zastávky tramvaje najdete ve dvorku kouzelnou zahradu, kterou provozuje magazín a e-shop Styl a Interiér, takže je to tam jak jinak než velmi stylové. Romantický zahradní nábytek, květinové keře, luxusní dortíčky a parádní limonády, zkrátka ideální místo kam ve vedru v centru Prahy tzv. „zapadnout“. Ale pozor – jak již bylo zmíněno, kavárna se za poslední rok stala velmi populární a v rušných odpoledních hodinách se Vám snadno může stát, že nenajdete volný stůl. 

 • Adresa: Vodičkova 35, Praha 1
 • Otvírací doba: Po - So 9.30 - 21.00, Ne 9.30 - 20.00
 • www: http://www.stylainterier.cz/kavarna

Proč zrovna sem: Jedno z nejromantičtějších míst v centru Prahy.

Styl a Interiér - foto stylainterier.cz

2) Langhans – Kavárna v centru

Možná Vás zarazí, že sem dáváme typ na dvě kavárny, které najdete prakticky v tom samém domě, ale v tom je právě ten trik – jak již bylo řečeno, Styl a Interiér mívá narváno a málokdo ví, že hned ve vedlejším vchodu se skrývá úplně stejně kouzelný dvorek! Kavárnu v prostorách galerie Langhans provozuje nezisková organizace Člověk v tísni – podává se zde tedy fairtrade káva, domácí dezerty a limčy a konají promítání a přednášky nejenom o lidských právech a jiných důležitých věcech.

Vzdělávat se můžete hlavně na večer, ale přes den a odpoledne je Langhans hlavně naprosto perfektní místo na pracovní schůzku nebo prostě jenom na kafčo a na drink. Je méně načančaný a plný blogerek než vedlejší Styl a Interiér (zahrádky spolu dokonce přímou sousedí, z jedné můžete nahlédnout do druhé), ale za to méně rušný a více pohodový.

 • Adresa: Vodičkova 37, Praha 1
 • Otevírací doba: Po – Pá 10:00 – 20:00
 • www: https://www.clovekvtisni.cz/cs/langhans

Proč zrovna sem: protože je to takový malý klenot v centru Prahy, o kterém málokdo ví, strašně sympatická obsluha a navíc tím podpoříte dobrou věc. Koneckonců, posuďte sami: https://www.facebook.com/Langhansclovekvtisni/videos/811461892323415/

Langhans - foto FB stránka Langhans

3) Le Caveau

Must-go kavárna pro všechny frankofily – francouzská brasserie a vinotéka na Náměstí Jiřího z Poděbrad Vás doslova přenese do kouzelných uliček Paříže. I zahrádka je ve francouzském stylu, stolky najdete přímo na ulici a na chodníku před kavárnou. Kromě limonád, kávy a francouzského vína tady mají také pekárnu – pokud si tady nedáte croissant, uděláte naprosto zásadní chybu. Můžete ho mít samotný s marmeládou nebo s kozím sýrem, stejně tak si můžete dát nejrůznější saláty, polévky a sandwiche. Bývá tu dost plno, ale místo k sezení většinou najdete a navíc lze po francouzsku prostě jenom postávat se sklenkou vína na ulici.

 • Adresa: Náměstí Jiřího z Poděbrad 9, Praha 3
 • Otevírací doba: Po- Pa 8-22:30, So 9-22:30, Ne 14-20:30
 • www: http://www.broz-d.cz/

Proč právě sem: dejte si ten croissant nebo mrkvový dort a hned vám to bude jasné….

Le Caveau - foto FB stránka Le Caveau

4) Bistro Zahrada

Bistro Zahrada v Belgické ulici kousek od Náměstí míru vypadá na první pohled jako klasický obchůdek se zdravou výživou. Nenechte se ale zmást – v zadní části se ukrývá milá kavárna/restaurace a ve dvoře pak naprosto okozloující zahrádka se štěrkovými cestičkami, slunečníky a spoustou zeleně. Přes den tady servírují zdravé obědové menu a celý den výborné limonády a kafe. Vše samozřejmě v bio-kvalitě.

 • Adresa: Belgická 33
 • Otevírací doba: pondělí-čtvrtek: 8:30-21:00, pátek: 8:30-22:00, sobota: 10:00-20:00
 • www: http://www.bistro-zahrada.cz/

Proč právě sem: okolo Náměstí míru je spousta trendy podniků, kde Vás kafe bude stát šedesát korun a obsluha na Vás bude mluvit anglicky. Bio Zahrada je ale malý a milý sympatický podnik, který patří místním – jeho majitel mimo jiné rozjel iniciativu za záchranu stromů v Belgické ulici.

Bio Zahrada - foto bistro-zahrada.cz

5) Prazelenina – zahradní kavárna

Holešovická Prazelenina je podnikem pro fajnšmekry. Lidé sdružení okolo tohoto spolku jsou jedněmi z prvních, kdo v Praze začali prosazovat tzv. komunitní zahrady, kterých požehnaně přibývá. Ta v proluce mezi bloky bytových domů kousek do Vltavy v Holešovicích byla však jednou z prvních- a v létě tu kromě záhonků s rajčaty a bylinkami najdete také maringotku, kde čepují pivo, mošty a limonády.

Sedět můžete na židli, na zemi nebo třeba na kraji záhonků a je to to tu velice kinder-friendly – šance, že se tu Váš potomek bude honit s deseti dalšími na tříkolkách je značná. Komunitního ducha prazelenina nezapře, pro milovníky luxusu to určitě není, ale pokud si říkáte hipster a nevíte kde to je, pravděpodobně nejste hodni toho titulu. Tak šup to napravit.

 • Adresa: roh Komunardů a Přístavní, Praha 7 – Holešovice
 • Otevírací doba: 2.4. – 31.10.2016 denně od 16.00 do soumraku max. 21.00
 • www: http://prazelenina.cz/zahradni-kavarna/

Proč právě sem: protože je to tu hip urban hippie trendy v tom nejlepším slova smyslu, takový kousek Berlína v Praze. A protože si to tu lidi vybudovali úplně sami, prostě proto, že se jim nezdálo, že by v té proluce mělo být jenom parkoviště. A takové snahy je potřeba podpořit!

Prazelenina - foto prazelenina.cz

6) Coffee Corner

To nejlepší nakonec! Coffee Corner je místo, o kterém byste nevěřili, že vůbec může v Praze existovat. Ukrytá v prostorách kempu Žižkov kousek od Pražačky je snová venkovní kavárna, kde se můžete válet po polštářích pod indiánskými lapači snů, houpat se v koupací síti, z dřevěné vyhlídky pozorovat šum na cyklostezce pod Vámi, pít limču, koktejly, kafe i víno a připadat si uprostřed Prahy jako na prázdninách.

Funguje pouze sezónně a bohužel je její existence nyní ohrožena – patří totiž stejným provozovatelům jako celý kemp a ti momentálně bojují s radnicí Prahy 3 o prodloužení smlouvy (co si budeme povídat, tenhle pozemek, kde v současnosti stojí stany a karavany, smaží se tu klobásy a hrajou country kapely, je dost lukrativní pro kdejakého developera). Doufejme ovšem, že vydrží – je to vskutku jedno z nejkouzelnějších míst v Praze, které stojí za návštěvu i pokud bydlíte úplně na opačném konci města. A to ani nemluvíme o tom, že hned vedle je koupaliště, které má mimochodem vlastní bezva zahrádku.

 • Adresa: Kemp Žižkov, Nad Ohradou 17, Praha 3
 • Otevírací doba: denně 10:00 – 22:00
 • www: https://www.facebook.com/CoffeConer/

Proč právě sem: vše již bylo řečeno výše. Naprosto jedinečné místo, které navíc už nemusí příští rok vůbec otevřít. Utíkejte tam, dokud to jde. 

Coffe Corner - foto FB stránka Coffe Corner

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Mohlo by se ti líbit...

Další tipy

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!