Terasy a střechy v Praze: kam za výhledem, kulturou i piknikem

Terasy a střechy v Praze: kam za výhledem, kulturou i piknikem 

Stověžatá Praha ukrývá kromě rozhleden a věží také otevřené střešní prostory a terasy. Na čerstvém vzduchu s výhledem na panorama si můžete užít dobré jídlo i rozmanité kulturní akce. Podívejte se na naše tipy.

Terasa Evergreen

Nevšední šikmou terasu skýtá holešovické Centrum současného umění DOX. Výhled na galerii a její architektonickou chloubu, vzducholoď Gulliver, si návštěvníci můžou užít s jídlem a pitím z přilehlého bistra, kde se podávají snídaně i obědy. Uspořádat můžou na Evergreenu i piknik složený z místních kulinářských specialit. Tuto a příští středu můžete navíc zhlédnout artové snímky v rámci tamního letního kina, 19. srpna je na programu lehce depresivní romance O těle a duši. Na terasu můžete zavítat od pondělí do pátku mezi 8. a 20. hodinou.

Živá zahrada výhledů

Na střešní zahradu s včelími úly, políčkem se zemědělskými plodinami, kde podle ročního období rostou například slunečnice, kukuřice nebo lilek, a především nezvyklým výhledem na pražské panorama láká Národní zemědělské muzeum na Letné. Perličkou je možnost uspořádání pikniku, za vratnou kauci si lze půjčit vybavení. Kromě běžné otevírací doby muzea je střecha přístupná také o večerech, a to až do konce září.

Střecha Radost

Někdejší Dům odborových svazů na okraji Žižkova, dnes známý spíše jako Dům Radost, od minulého roku umožňuje vstup na střešní vyhlídku. Na vrchu funkcionalistické budovy postavené ve třicátých letech se během sezóny můžete zúčastnit rozmanitého programu. Konají se tu koncerty, diskuze se známými osobnostmi, projekce filmů nebo třeba degustace exotických jídel. Střecha je přístupná denně kromě pondělí až do noci.  

Terasa Tančícího domu

V nejvyšším patře budovy Ginger a Fred na Rašínově nábřeží můžete zamířit do Glass Baru, kde najdete střešní terasu s výhledem přes řeku na Pražský hrad či Národní divadlo. Kromě posezení s kocháním a sklenkou koktejlu se zde pořádají rozličné akce. Terasu lze navštívit každý den.

Střecha Lucerny

Obrovský prostor nad prvorepublikovým palácem Lucerna u Václavského náměstí, který nechal postavit dědeček prezidenta Václava Havla, si před šesti lety vzal do parády kavárník Ondřej Kobza, jenž zde vytvořil komunitní zahradu s nabitým kulturním programem. Do konce letošního října se sezóna nese v duchu třešní, otevřeno je každou sobotu, neděli a pondělí od odpoledne do nočních hodin.

Foto: DOX

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!