Metropolitní léto hereckých osobností

Metropolitní léto hereckých osobností

Adresa:

Praha 2, Letní scéna Vyšehrad

Termín: 7.6.2019 31.8.2019

7čer - 31srp celý den

Žánr: festivaldivadlokoncerty


Divadlo Studio DVA zahájí 9. března předprodej vstupenek na neuvěřitelných 113 představení šestnáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností.

Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad zahájí premiéra divadelní adaptace legendární filmové lovestory STARCI NA CHMELU. V hlavních rolích se představí Berenika Kohoutová, Ivan Lupták, Zlata Adamovská a mnoho dalších. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let. Již podeváté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem.

Hrát se bude také na domovské scéně na Václavském náměstí, kde se mimo jiné uskuteční šestý ročník Léta slovenských hvězd. Na loňský úspěch naváže i Letní scéna Tvrzi Divice nedaleko Loun a Letní scéna Vítězná u Dvora Králové nad Labem. Metropolitní léto potrvá od 7. června do 31. srpna.

Chybět mezi nimi nebudou hry Patrika Hartla 4 sestry, Hovory o štěstí mezi čtyřma očima a nově také stálice na repertoáru Klára a Bára. Několika repríz se dočká italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně, či loňský hit Brouk v hlavě a komedie o těžkém údělu mužů, Kutloch aneb I muži mají své dny. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem uvede také Ondřej Sokol. Vyšehrad bude letos hostit též Karla Rodena a Janu Krausovou. Ti zde odehrají kultovní představení Otevřené manželství a oblíbenou komedii Sex pro pokročilé. Derniérou se tu po jedenácti letech Karel Roden rozloučí s rolí Argana v Moliérově Zdravém nemocném.

Po deváté budou v rámci tzv. off programu Letní scény Vyšehrad uvedeny také koncerty vybraných interpretů. Letos sem zavítá, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi TobiasDan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria a také Monika Absolonová spolu s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka. V programu letos nebude chybět ani Aneta Langerová a její koncertní program Pod širou oblohou.  

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

26březen čtvrtek 20:00

Black Box

, Národní 25 (Palác Metro) Divadlo

26únor středa 19:00

14duben úterý 19:00

Turandot

, Křižíkova 10 Divadlo

14květen čtvrtek 19:00

Ubytování v okolí akce Metropolitní léto...

Hotel U ŠemíkaPraha (262 metrů)

Hotel U Svatého JanaPraha (620 metrů)

AKÁT pension a hostelPraha (687 metrů)