Festival divadla a hudby vyšehraní 2024

Festival divadla a hudby vyšehraní 2024

Adresa:

Praha 2, Letní scéna Vyšehrad

Termín: 26.5.2024 (neděle) 29.5.2024
Vstupné:

https://www.vysehrani.cz/vstupenky/

26kvě - 29kvě celý den

Žánr: festivalydivadelní festival hudba open air letní scéna divadlo pod širým nebem děti rodina Praha


Ve dnech 26. až 29. května se pořadatelé po pauze způsobené covidem rozhodli vrátit tradiční součást pražského kulturního dění Festival divadla a hudby Vyšehraní na Letní scénu NKP Vyšehrad. 17. ročník má podtitul „Dvacetiny“, protože to je právě 20 let od chvíle, kdy zazněly první tóny této hudební i divadelní přehlídky. Program se ponese v multikulturním duchu a opět se podařilo spojit různé hudební a divadelní žánry. Spolupořadatelem akce je NKP Vyšehrad.

Každý den je rozdělen do dvou části. Dopoledne tradičně patří scéna dětem a studentům, kterým nabídne svá představení soubor Divadla Jedeme k vám. V rámci Roku české hudby uvede pro děti upravenou Smetanovu operu „Nevěsta prodaná, co ji složil Smetana“ a hudební revue na téma vzniku Československa „vévévé.československo.cs“. Večerní program nabízí spoustu unikátních zážitků a opět slibuje nevšední propojení žánrů a řadu mimořádných hostů. To je ostatně osvědčená dramaturgická linie minulých ročníků.

Patronem letošního ročníku jsou Ivan Hlas a Bára Vaculíková, kteří festival v neděli 26.5. v 18: 00 zahájí.

Neděle 26.05.2024 14:30 Narozeniny Yellow Sisters /Zvěřinec pro děti, HravéHlasy, Diva Baara / 18:00 Proč bychom se netěšili... Divadlo Jedeme k vám: Nevěsta prodaná, co ji složil Smetana Staropražská Hašlerka Jaroslav Samson Lenk – recitál Výtěžek z celého večera bude věnován Nadaci Jedličkova ústavu.

Po 27.05.2024 18:00 Milada - večer věnovaný Miladě Horákové Nahozeno máme - smíšený sbor vedený Ladou Soukupovou Divadlo Jedeme k vám: Vévévé.československo.cs Koncert skupiny EPYDEMYE, písničky z „Kotliny“ a mnoho dalších

Út 28.05.2024 19:00 Vzácná návštěva Ivan Hlas Spirituál kvartet + hosté: Zdena Tichotová a Jiří Tichota (výjimečné vystoupení zakladatelů legendární skupiny Spirituál kvintet)

St 29.05.2024 19:00 Přesně na den 20 let... Vokobere (Jiří Vondráček, Petr Kocman, HeléN Rockhousle, Filip Šašek, host Denisa Marková) Bluegate Míša Leicht Wabi Daněk Tribute 17. ročníkem chtějí pořadatelé obnovit a udržet hudební tradici v centru Prahy a vzpomenout na hudební legendy minulé i současné. Akce je bezbariérová a je určena všem věkovým kategoriím, dostupnou cenou vstupenek i všem sociálním skupinám obyvatel a přináší rozmanité hudební zážitky napříč žánry. Tradičně navazuje na spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu a zve školy i dětské domovy z celé ČR na výlet do Prahy přímo na pražský Vyšehrad.

Hudební kluby - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival divadla a hudby...

Union Hotel PraguePraha (607 metrů)

VIPliving HouseboatPraha (799 metrů)

Royal Court HotelPraha (1 060 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Novoměstská radnice v Praze Novoměstská radnice v Praze Praha 2 (1 328 m)
Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (1 679 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (181 m)