José Fernández Torres

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 20.8.1958 - Almería, Španělsko

Španělský kytarista José Fernández Torres „TOMATITO“ se vrací do Prahy

José Fernández Torres “Tomatito“ se narodil v Almeríi 20. srpna 1958 do rodiny s rozvětvenou dlouhodobou hudební tradicí. Vyrostl při zvucích kytary svého otce zvaného „Tomate“ a děda Miguela Tomate, jeho strýcem je další legendární kytarista Niňo Miguela.

V roce 1987 natočil své první album „Rosa del Amor“, v roce 1997 vyšlo kritikou nejlépe hodnocené album „Guitara Gitana“. Později nahrával s takovými velikány světové hudby, jako jsou Joan Bibioni, Larry Coryel nebo Birelli Lagren, spolupracoval s Chickem Coreou nebo Johnem McLaughlinem, z nichž mnozí se na Kytaře napříč žánry představili v minulosti.

Tomatito byl v roce 1997 ve Španělsku oceněn cenou „Madela de Platade Andalucía“. Je dvojnásobným držitelem Latin Grammy, za hudbu k filmu Tonyho Gatlifa Vengo obdržel v roce 2001 také Césara. Jeho šest alb patří k pilířům moderního flamenca.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě José Fernández Torres. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

José Fernández Torres: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout