Španělský kytarista José Fernández Torres „TOMATITO“ se vrací do Prahy

Španělský kytarista José Fernández Torres „TOMATITO“ se vrací do Prahy

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Světoznámý španělský kytarista José Fernández Torres „TOMATITO“, který patří vedle Paca de Lucíi mezi nejrespektovanější světové interprety flamenca se po devíti letech vrací do Prahy. 1. prosince se José Fernández Torres představí pražskému publiku v Divadle Hybernia v rámci letošního festivalu Kytara napříč žánry.

Tomatito do Prahy přiveze spolu s doprovodnou kapelou i program vycházející z jeho letošního alba „Soy Flamenco“ a také výtečnou tanečnici Palomu Fanta.

Během svého 16. ročníku nabídne festival Kytara napříč žánry posluchačům v Praze i dalších městech vydatnější porci argentinského tanga a výběr toho nejlepšího z domácí scény. V letošním programu se tak vedle Tomatita skví například Escolaso Guitarra Tango Trío a dále dva výteční američtí kytaristé: v Čechách dobře známý Italo-Američan Peppino D’Agostino a také kytarista širokého stylového záběru Laurence Juber, bývalý spoluhráč Paula McCartneyho ze skupiny Wings. Vystoupí také profesor HAMU Milan Zelenka se svým synem. 10. výročí vzniku oslaví na festivalu skupina Njorek a německá skupina Malbrook s nejlepším evropským hráčem na mandolu Wolfgangem Meyeringem.

Mezi 13. říjnem a 1. prosincem zahrají interpreti kromě pražských koncertních síní a klubů také v Benešově, Táboře, Varnsdorfu, Černošicích, Dolní Poustevně i v německém Eubabrunnu a Drážďanech.

K letošním festivalovým novinkám patří rovněž večer věnovaný filmové produkci (20. 10.). Česká režisérka Kateřina Hager představí dokument „Děti flamenka“, který pojednává o dvou dětských hvězdách flamenka ze Španělska.

Vstupenky na koncert Tomatita v ceně od 390 Kč jsou již nyní v prodeji v síti Ticketportal. Podrobnější informace k programu na www.kytaranapriczanry.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Divadlo Hybernia nabízí i další akce

Umělci: José Fernández Torres

Místo konání: Divadlo Hybernia

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!