Daniel Landa

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 04.11.1968 - Praha, Československo

Festival Hrady CZ nabízí zažít naposledy koncert Lucie v původní sestavěDaniel Landa oslavil v Divadle Kalich 150. reprízu nejnovějšího nastudování muzikálu KrysařNové 2CD Krysaře je na světě! Obsahuje aktuální nastudování muzikálu v divadle Kalich i 20 let jeho historieDaniel Landa - autorské čtení Všeníku začíná již tento týdenLandovo Tajemství baví diváky i deset let od prvního uvedení Miriam Landa: Muzikál Tajemství nikdy nezestárne. Derniéra odložena na neurčitoLanda sklidil v Tipsport Aréně bouřlivé ovaceČeský slavík 2014: České populární hudbě stále kraluje Karel Gott a Lucie Bílá. Na výsluní se vrátili Kabáti

Daniel Landa se narodil 4.11.1968 v Praze. V roce 1990 se oženil s Mirjam Müller, která je původem z Německa. Spolu vychovávají dcery Anastázii (1998) a dvojčata Roxanu a Rozálii (2003).

V roce 1988 absolvoval na pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický, avšak herectví se věnoval pouze příležitostně. Jako herec účinkoval v českých filmech - Proč, Černí baroni,... a v německém seriálu "Alles ausser Mord" pro televizní stanici PRO7.

V roce 1996 napsal společně s manželkou Mirjam Müller-Landa scénář a hudbu k dirty muzikálu Krysař, který se hrál také v Rakousku a na Slovensku. V roce 2002 se Krysař vrátil v obnovené premiéře označován jako "kultovní", ale již bez Dana Landy v roli Krysaře. Muzikál byl znovu nastudován a divadlo Kalich jej uvedlo ve 100 exkluzivních představeních. Dalším autorským počinem pro muzikálová prkna je muzikálové drama Tajemství, které Daniel Landa premiéroval v březnu 2005 v divadle Kalich.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Daniel Landa. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Daniel Landa: Kam vyrazit?

9srp - 10srpcelý den

HRADY CZ 2024 Veveří

, Veveří - státní hrad, Veverská Bítýška Festival

Daniel Landa: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout