With Unarmed Forces z dílny Clipa Theater a Teatr Novogo Fronta otevře podzimní divadelní sezónu v Praze

With Unarmed Forces z dílny Clipa Theater a Teatr Novogo Fronta otevře podzimní divadelní sezónu v Praze

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jednička izraelského současného vizuálního divadla Clipa Theatre a česko-ruský Teatr Novogo Fronta se vracejí do Česka s reprízou oceňovaného představení With Unarmed Forces. Představení, které zažilo v Praze světovou premiéru již v dubnu 2013 a vyprodalo dvoutýdenní reprízování v Tel Avivu se nyní vrací na jednu jedinou reprízu do pražského Experimentálního prostoru NoD.

Projekt With Unarmed Forces vznikal na podzim 2012 při návštěvě Irina Andreevy v Tel Avivu za atmosféry týdenního vyostřeného konfliktu mezi izraelskou vládou a hnutím Hamás. Téměř symbolicky se Irina, Idit a Dmitry setkali v den prvního raketového náletu na Tel Aviv a nad projektem si podali ruce 21. listopadu 2012, v den, kdy bylo zároveň podepsáno příměří.

„Za vznikem představení With Unarmed Forces stojí dlouhý, dvacetiletý příběh. Jednak osobní, protože Irina Andreeva a Dmitry Tyulpanov společně stáli u zrodu obou dvou souborů a v druhé řadě společenský – představení je o nenávisti, ve které já osobně žiji v Izraeli už dvacet let,“ doplňuje Idit Herman.

Projekt se setkal s nadšením jak divadelních kritiků, tak i ze strany diváků. Podle Niny Vangeli přináší With Unarmed Forces ,,disparátní, nicméně věrohodnou zprávu o marasmu na Předním východě, z níž vyplývá, že vedle nápadných tragédií dochází v konečném důsledku  vleklého válečného konfliktu také k fragmentarizaci a regresi lidských duší, osudem i dějinami do tohoto konfliktu vtažených.

Představení With Unarmed Forces proběhne 12. září 2013 od 20 hodin v Teatro NoD (Dlouhá 33, Praha 1). Vstupenky jsou dostání v síti Ticketportal a na místě v ceně 250,- a 180,- CZK. Představení se následně odehraje na Slovensku v Rožňavě 14.9. na Festivalu Tempus Art a v Berlíně 18. a 19.9. v Theater Acud. Na 10.9. je rovněž v Praze připravena openclass s Idit Herman, která proběhne od 12 do 19 hodin v prostoru Follow the cat (Mlýnská 6, Bubeneč).

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!