Znáte cupcakes? Víte, kdy se staly „hrníčkové dorty“ svatebním hitem?

Znáte cupcakes? Víte, kdy se staly „hrníčkové dorty“ svatebním hitem?

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Obliba minidortů, pro které se vžil název cupcakes, nepochybně v posledních letech vzrůstá a stále častěji se dostávají i na svatební stoly. V roce 1796, kdy se poprvé objevil recept na tuto sladkost, svět teprve začal objevovat rozmanitost jejich využití. Autorka receptu, americká cukrářka Amelie Simms, v něm použila čtyři základní suroviny - mouka, máslo, mléko a vejce. A právě v tom asi tkví celé jejich kouzlo. Do cupcakes můžete přidat téměř cokoliv a ozdobit je jakkoliv. Tento malý dezert snese skoro všechno od extravagantních chutí až po divoké barevné kombinace dekorací.

Uvádí se, že název dezertu je odvozen od způsobu přípravy (ingredience těsta se počítaly na hrníčky a v hrníčcích se dortík dokonce i pekl). Přesto můžete i mezi cupcakes najít obra. V americkém Sterlingu před dvěma lety upekli největší cupcakes světa, který vážil 1176,6 kg. Svým počinem se tak zapsali do Guinnessovy knihy rekordů.

Pokud byste chtěli překonat světový rekord v počtu snězených cupcakes za 30 sekund, museli byste jich spořádat aspoň třicet. Ale i když se vám to nepodaří, můžete slavit Mezinárodní den cupcakes, a to každý rok 15. prosince.

Ale abychom se nebavili jen o cupcakes. Na svatebních stolech můžete nalézt celou řadu jiných pozoruhodných minidezertů. Jakých přesně, chce nyní zjistit pořadatel akce Svatební dort roku (www.svatebnidortroku.cz) v rámci doprovodných soutěží ještě před ostrým startem hlavních kategorií ročníku 2014.

O nejzajímavějším či nejlepším Svatebním minidezertu můžete právě nyní hlasovat a do další čtenářské minisoutěže s názvem Zásnubní dort se můžete přihlásit i vy.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!