Renčův film Lída Baarová doprovodí stejnojmenný soundrack. Stěžejní píseň nazpívala Lucie Bílá

Renčův film Lída Baarová doprovodí stejnojmenný soundrack. Stěžejní píseň nazpívala Lucie Bílá

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


20. ledna proběhne dlouho očekávaná slavnostní premiéra velkofilmu Filipa Renče Lída Baarová. O dva dny později bude následovat vydání stejnojmenného soundtracku. Stěžejní píseň Když tančí ďábel s andělem nazpívala Lucie Bílá, hudbu složil Ondřej Soukup, textem ji opatřila Gabriela Osvaldová. Jednu ze skladeb zpívá i představitelka hlavní role, herečka Táňa Pauhofová. Vedle dobových písní tvoří většinu alba hudba filmová v provedení Českého symfonického orchestru.

Ondřej Soukup je jedním z našich nejúspěšnějších skladatelů filmové hudby. Svědčí o tom nespočet ocenění v čele s oscarovým Koljou a Čeští lvi za Nejasnou zprávu o konci sveta a Tmavomodrý svět.

Komponoval hudbu i k izraelskému filmu Intimate Grammar, který získal cenu Tokyo Sakura Grand Prix.

K titulní písni stihnul Filip Renč natočit dobový videoklip s Lucií Bílou coby prvorepublikovou hvězdou. Vrátil se tak do prostředí Hudebního divadla Karlín, kde do filmu natáčel několik zásadních scén.

Bílá, Renč, Soukup a Osvaldová se sešli na společné práci popáté. Jejich první setkání se konalo v roce 1992 při vzniku klipu k písni Requiem (doprovázející film Requiem pro panenku) a vzápětí kontroverzním videu k písni Láska je láska. Obě vyšly na albu Missariel, které znamenalo pro zpěvačku i její autory zlom v jejich umělecké kariéře. Filip Renč pak ještě natočil jejich Zahradu rajských potěšení a Dalekohled.

Film Lída Baarová je výpravné drama o vztahu legendární české herečky s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Velký příběh o slávě a pádu, lásce a zradě, vině a trestu ve vyhrocené době natočil Renč podle scénáře Ivana Hubače.

Soundtrack Lída Baarová vyjde ve fyzické i digitální podobě 22. ledna 2016.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Filmové recenze

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!