Kampaň Ostře sledovaná prsa již tento měsíc v Praze!

Kampaň Ostře sledovaná prsa již tento měsíc v Praze!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Aliance žen s rakovinou prsu ve spolupráci s Avonem pořádá na několika místech Prahy v rámci října, Měsíce boje proti rakovině prsu, kampaň Ostře sledovaná prsa.

Cílem kampaně zaměřené na všechny generace je upozornit veřejnost na důležitost prevence v boji proti rakovině prsu. Kampaň chce zvýšit povědomí o možnostech využití prevence a vést ženy i muže k odpovědnosti za své zdraví,“ říká Eva Knappová, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu. 

Záštitu nad touto akcí, která opět může být přínosem pro mnoho žen v tom, aby nepodceňovaly prevenci, převzala primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Aliance žen bude v rámci kampaně vedle vzdělávací osvěty nabízet vytvoření odlitku ňader ženám, které chtějí vyjádřit tomuto projektu podporu a zapojit se tak do boje proti rakovině prsu.

Proč se zúčastnit kampaně Ostře sledovaná prsa?

Akce se bude konat ve dvou designových modulech. V prvním se návštěvnice budou moci naučit techniku samovyšetření prsu od vyškolených lektorek, členek pacientských organizací z celé České republiky. Bude zde probíhat i prodej výrobků členek pacientských organizací (výtěžek půjde na konto dané pacientské organizace), dále předmětů s růžovou stužkou a Triček Avonu, kde bude výtěžek z prodeje věnován na boj proti rakovině prsu. Veřejnost si také bude moci zakoupit kávu Nespresso, výtěžek z jejího prodeje půjde na konto Aliance žen. 

Interiér buňky vyzdobí fotografie mladých pacientek a pacienta z projektu Aliance žen s názvem Bellis Young & Cancer. Autorkou fotografií je Helena Szmigelová. K dostání bude také pro kampaň navržený a originální „Prsní hrnek“, jehož autorem je mladý designér Matyáš Fuchs, který navrhl výtvarnou podobu celého projektu 

V druhém modulu – „sádrovně“ – bude probíhat vytváření odlitků ňader. Odlitek si bude moci žena odnést celý, nebo darovat odlitek jednoho ňadra na Prsní stěnu umístěnou ve foyer Nové scény Národního divadla. Ta bude po dobu konání akce v Praze přístupna veřejnosti.

Říjnová Ostře sledovaná prsa jsou pokračováním kampaně, kterou se Aliance žen prezentovala na letošním 50. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, jehož neziskovým partnerem se stala.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!