V pondělí startuje fotografický veletrh Prague Photo: Uvidíte tvorbu 190 autorů!

V pondělí startuje fotografický veletrh Prague Photo: Uvidíte tvorbu 190 autorů!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V Kafkově domě se na pondělní vernisáži (20. dubna od 18 hodin) již poosmé představí nejširší plejáda jednotlivých fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií. Prezentovány budou originály téměř 190 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Své kolekce autorských fotografií uvedou například Artinbox Gallery,  Archiv BaM Chochola, Thalia Picta, Art Residence Zahradnik, Galerie Gambit, Galerie Millennium, IndigoSpace a další. Stále více se prosazuje forma pop-up prezentací jednotlivých fotografů – letos jsou to třeba Magdalena Blahová, Robert Carrithers, Tomáš Paulus nebo Antonio Cossa.

Tradičně Prague Photo uvede obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů sedmi odborných škol (Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, škola střední a vyšší odborné školy Michael a Orange Factory, Vysoká škola umění Bratislava).

Oživením jsou každodenní workshopy, projekce a živé prezentace přímo v expozicích.

K základním českým autorům letos přibyli fotografové z Polska, Ruska, Slovenska a USA, poprvé se také bude prezentovat italské vydavatelství Image in Progress. Ojedinělé soubory, v Praze dosud nevystavené, přinášejí například Dita Pepe, Tereza z Davle, Robert Carrithers a další.

Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována mladému fotografovi do 35 let cena Young Prague Photo Award. Díky tomuto ocenění zaznamenali dosavadní laureáti značně zvýšený zájem o svoji práci a tento kredit jim následně přinesl i zajímavé nabídky ze zahraničí.

Konání již VIII. ročníku Prague Photo svědčí o dlouhodobém zájmu publika i odborníků a samotných tvůrců o takovouto specializovanou a širokou platformu. Pro organizátory je tento zájem největší motivací do dalších let.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Kafkův dům

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!