Pozvánka na halloweenskou oslavu: Na svátek všech svatých ožijí i duše voskových figurín

Pozvánka na halloweenskou oslavu: Na svátek všech svatých ožijí i duše voskových figurín

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Muzeum voskových figurín Grévin pro své návštěvníky opět připravilo akci se speciálním programem. Od pátku 31. října do neděle 2. listopadu se muzeum promění ve velký svět plný kouzel, který učaruje především dětem. Ty se budou moci setkat s věštkyní nebo si nechat namalovat na obličej masku.

Program haloweenských dnů v muzeu Grévin bude pestrý

Masky, které jsou neodmyslitelně spjaty s Halloweenem, si mohou zájemci nechat zdarma nakreslit přímo na obličej. U věštkyně se z křišťálové koule dozví, jaký osud na ně čeká. Vyroste z nich nová Aňa Geislerová nebo Jaromír Jágr? Oblečte kostýmy, nasedněte na koště a vyražte si užít báječný den plný kouzel, tajemna i překvapení.

Podle tradice ten, kdo o Halloweenu nosí celý den kalhoty naruby, spatří o půlnoci čarodějnici. Máme pro vás dobrou zprávu, letos oblečení obracet nemusíte! Čarodějnice a černokněžníky potkáte v muzeu voskových figurín Grévin, na půli cesty mezi Prašnou bránou a Staroměstským náměstím, v Celetné 15 v Praze.

Budoucnost se v předvečer všech svatých předpovídala odpradávna. Třeba skotské dívky věřily, že na Halloween spatří portrét svého nastávající manžela, když pověsí před oheň mokré prostěradlo.

Pokud do muzea voskových figurín přiletíte na koštěti, přijdete v kostýmu nebo zkrátka dorazíte s nějakým halloweenským doplňkem (doporučujeme třeba netopýra ve vlasech!), vykouzlí vám u vstupu slevu 30 procent. Uvnitř se pak můžete za svitu svíček z vydlabaných dýní tváří v tvář střetnout s nejslavnějšími osobnostmi historie, třeba Karlem IV., Albertem Einsteinem nebo Janem Husem. V muzeu Grévin tak nejlépe oslavíte Halloween, při kterém se lidé přeci mohou setkávat s dušemi dávno zemřelých.

Co (ne)víte o halloweenské dýni

  • Říká se jí Jack-O'-Lantern, neboli Jackova svítilna. Podle pověsti totiž jistý Jack dostal od ďábla pekelný uhlík, kterým si měl svítit při věčném bloudění po světě.
  • Původně se při oslavách nepoužívala dýně, ale tuřín.
  • Největší vypěstovaná dýně vážila 921,7 kilogramů.
  • Světový rekord ve vydlabání dýně včetně vyřezání obličeje je asi 17 vteřin.
  • Oranžová je barvou síly a odolnosti, nicméně dýně rostou taky zelené, červené, bílé nebo dokonce modré.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání:

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!