Klauni s Oldřichem Kaiserem vstupují do kin na konci listopadu

Klauni s Oldřichem Kaiserem vstupují do kin na konci listopadu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Nový český film Klauni vstoupí do tuzemských kin 28. 11.a nyní představuje plakát a nový sestřih ukázek z filmu. Film KLAUNI vznikl podle scénáře Petra Jarchovského a námětu Borise Hybnera. Příběh o pozdním znovushledání klaunského tria, spojuje dohromady domácí komediální hvězdy - Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse s evropskou hereckou elitou - francouzským hercem Didierem Flamandem, vítězkou canneského festivalu Kati Outinen a francouzskou komediální hvězdou Julií Ferrier.

Oskar, Max a Viktor tvořili kdysi populární skupinu Busters. Pak se však mezi nimi cosi odehrálo a jejich vzájemná zloba se přenesla přes tři desetiletí. Nyní se Oskar vrací z emigrace, aby v rodném městě uzavřel hereckou kariéru. Jaké bude pozdní setkání s přáteli? Dokáží se po třiceti letech potkat? Mluvit spolu? Nebo dokonce hrát?Film je nejen příběhem tří neobvyklých lidských osudů, ale také svědectvím o lásce k divadlu a profesi, jejímž smyslem je rozesmávat publikum. Co je podle režiséra tím nejdůležitějšímmotivem Klaunů? „Láska. Klauni jsou filmem o lásce. Pokud se ti tři po všech těch letech totiž pořád nedokážou vystát, neznamená to nic jiného, než že jim chybí to, co spolu tvořili. Opakem lásky je lhostejnost, ne nenávist. A všichni tři milují divadlo a mají krásné vztahy,“prozrazuje Viktor Tauš.

„Když to v člověku je a má to štěstí, že se může podělit o své klaunství, třeba na jevišti, tak toje štěstí, tak je to klika. A pokud je to klaunství v něm, i když by nehrál a neživil se tím, tak je to vlastně taky klika. Ten vnitřní klaun je důležitý, s tím se buď narodíte, nebo to nemáte. Když vás stvořitel políbil, tak ho máte, s tím polibkem se narodíte a můžete s ním zacházet,“ říká otéhle nepopsatelné profesi představitel klauna Maxe, Oldřich Kaiser.

Tak jako pro filmového Viktora i pro jeho představitele, Jiřího Lábuse, se divadlo stalo osudem. „Už jako děcko jsem byl strašně rád, když jsem někoho mohl rozesmát nebo pobavit, s tím se asi musí člověk narodit. Já byl šťastný, když jsem někde ve společnosti dělal kusy a lidi se tomu smáli, to jsem byl na vrcholu blaha. A to mi vlastně zůstalo. Nevím, jaké jiné povolání bych dělal. Protože já jsem manuálně velmi nezručný člověk… Zní to trochu pateticky, ale divadlo se stalo mým osudem, od šesti let jsem ho chtěl dělat a to se splnilo. Komu se to podaří, že se mu splní dětský sen, takových lidí moc není…“ vyznává se Jiří Lábus.

Třetího z klaunů – Oskara – vytváří známý francouzský herec a komik Didier Flamand. Jaký je podle něj rozdíl mezi hercem, klaunem, komikem a za co byste se označil sám?„Abych odpověděl na vaši otázku - jsem herec. Nejsem klaun, to je velmi specifická práce. Už když jsem klauny viděl jako dítě, tak jsem věděl, že to je specifická práce. Je potřeba hodně pracovat s tělem a někdy musíte používat technické věci. Ale není to jednoduché. Je to skutečná práce. Snažím se to použít a pracovat na věcech spojených s mým vlastním klaunstvím, protože jako herec některé techniky klaunů využívám. V očích ostatních je každý z nás někdy klaun. Dokonce i politici. Tak to je,“ říká Didier Flamand.

V dalších rolích filmu Klauni uvidíme například Evu Jeníčkovou, Taťjanu Medveckou nebo Ivanu Uhlířovou.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!