V rámci One Blood projektu zavítá do ČR ugandský raper Mc Burney

V rámci One Blood projektu zavítá do ČR ugandský raper Mc Burney

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


One Blood je sociálně-dokumentární projekt Andreje Štuka a Jarmily Štukové, který objevuje a propojuje českou a zahraniční street culture, a to v krajinách, kde tento typ kultury pomáhá přežít. Spojuje české ikony s umělci v rozvojových zemích, kteří vyznávající stejnou kulturu a dává jim příležitost navzájem spolupracovat.

Projekt si klade za cíl pomoci jednotlivcům a přiblížit lidem žijícím v České republice život lidí se zajímavými osudy, pocházejících ze zemí, kde jsou například breakdance, rap či box, jedinou možnou činností, jak bojovat s beznadějí. Pojďme tyto společné hodnoty sdílet a pomoci rozvíjet v krajinách, které neměly to štěstí žít v blahobytu. Protože možná právě tam je najdeme nejčistší. Projekt je zajímavou sondou do míst, kde lidé nežijí v podmínkách, které bereme v České republice jako samozřejmost, ale přesto u nich můžeme najít nadšení pro věc, vděčnost a lásku k životu.

Právě Uganda je jednou ze zemí, kterou se podařilo s Českou republikou propojit. Díky benefiční akci, která proběhla v pražském klubu Chapeau Rouge, se podařilo zprostředkovat Mc Burneymu, raperovi pocházejícímu z hlavního města Kampaly, cestu a několik koncertů v České republice. Burney je zakládajícím členem kapely Luga Flow Army a v Čechách ho čeká hned několik koncertů. 19. 8. 2013 v rámci Freestyle Mondays v Chapeau Rouge, 23. 8. 2013 na Hiphop kempu, kde vystoupí i s kapelou Prago Union a nakonec 24. 8. 2013 v kladenském klubu Poldofka.

Seznamte se osobně s Burneym, který o projektu říká: „Všechno co chci je dobře reprezentovat ugandský hip hop. Aby lidé věděli, že i my tady žijeme hip hopem!

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!