Na hrad přijde Richard III.

Na hrad přijde Richard III.

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letní shakespearovské slavnosti se i letos uskuteční na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu, a to od 25. června do 7. září. Bude se opět hrát na plenérových scénách v Praze, Brně, Ostravě a na Slovensku. V repríze se objeví kromě jiného loňská úspěšná premiéra Richard III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou.

Inscenace Sen noci svatojánské otevřela Shakesparovské slavnosti na Pražském hradě. Shlédnout jsme mohli Davida Prachaře a Vandu Hybnerovou v hlavních rolích. V dalších rolích pak Josefa Polášeka, Mareka Daniela a představitelem Egeuse a Puka bude slovenský herec s maďarskými kořeny Csongor Kassai, známý díky filmům Musíme si pomáhat a Čert ví proč. Kromě netypické jevištní dekorace, kde se bude střídat den i noc, se v představení uplatní extravagantně stylizované kostýmy.

Autoři režijní podoby Kukučka a Trpišovský jsou odbornými asistenty na DAMU v Praze pro obory režie, dramaturgie a herectví. Za svou tvorbu získali mnoho cen, z nichž nejvýznamnější je Grand Prix na mezinárodním festivalu FIST v Bělehradě. Autorský tým SKUTR spojuje divadlo a hudbu, mnohdy jde o takzvané multikulturní žánry.

Od pondělí 22. 7. se na Pražském hradě bude hrát divácky nejúspěšnější představení minulé sezóny RICHARD III. V hlavní roli se představí jedinečný Jiří Langmajer, dále se můžeme těšit na Kláru Issovou, Karla Dobrého, Simonu Postlerovou, Pavla Nečase, Evu Salzmannovou a další.


Do finále jde Zkrocení zlé ženy, v Praze se hraje již pouze do 20. července, v Brně pak od 22. do 24. července. Nenechte si ujít poslední letošní reprízy jiskřivé komedie, kde se baví úplně všichni!

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!