Letní Shakespearovské slavnosti zahájí ostravští herci premiérou komedie Marná lásky snaha

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Ještě měsíc mají ostravští herci na to, aby se „převtělili“ do rolí postav z díla Williama Shakespeara. Díky jejich práci pod vedením režiséra Ondreje Spišáka vzniká představení plné hudby a herecké akce. Přípravy vyvrcholí 18. července, kdy bude komedie Marná lásky snaha uvedena ve slavnostní premiéře, která zahájí již pátý ročník Letních shakespearovských slavností v Ostravě.

 „Marná lásky snaha je bláznivá komedie plná slovního a situačního humoru, která si střílí z lidské domýšlivosti a zároveň přesně popisuje směšné lidské chování ve věcech lásky,“ říká režisér Ondrej Spišák, který chce téma přiblížit hlavně mladým divákům. V inscenaci, kterou do češtiny přeložil Martin Hilský, se skrývá docela prostý smysl: lidská přirozenost se nakonec vždycky vysměje zákazům a příkazům.

V  hravé komedii lásky ztvární úlohu Princezny francouzské Kateřina Janečková, která je známá především z televizního seriálu Ošklivka Katka. Albert Čuba ztělesní Krále navarského Ferdinanda. Dále hrají Lada Bělášková, Vladimír Polák, Jiří Sedláček, držitel ceny Thálie Zbygniew Kalina, Michal Sedláček, Vladimír Čapka, Jan Fišar, Andrea Mohylová a další. V roli Kateřiny bude účinkovat Tereza Dočkalová, mladinká herečka čerstvě oceněná Thálií pro herecký talent do 33 let. Michal Kavalčík se představí jako vykutálený Kotrba, mladík z vesnice. „Kotrba je vychytrálek, který vždycky ví, s kým se spolčit, aby se mu vedlo dobře,“ říká herec, který je známý především jako „Ruda z Ostravy“.

Důležitou složkou představení je také hudba, kterou složil Pavel Helebrand. Ještě se dvěma dalšími muzikanty ji na jevišti živě zahraje Asha Greshik – originální mladá violoncellistka a zpěvačka polského původu, která vyrostla a dnes i úspěšně vystupuje ve Spojených státech.

Komedie Marná lásky snaha zahájí Letní shakespearovské slavnosti 18. července na Slezskoostravském hradě. Druhou letošní novinkou bude inscenace Richard III. s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. Chybět nebude divácký hit Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy, Hamlet v nastudování polských herců nebo hra Romeo a Julie, která festival zakončí svou derniérou.

 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!