Nová alternativní scéna Shakespeareoff na Černé louce oživí ostravské centrum

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Multižánrové centrum Cooltour si na letní prázdniny připravilo bohatý program, díky kterému nemusíte na kulturu a umění čekat až do září. Už od 2. července proběhne třídenní workshop Kreativní Ostrava na téma organizace a financování kulturních projektů. Alternativní scéna ShakespeareOFF před Cooltourem na Černé louce zas přinese odreagování v podobě koncertů, performance, promítání, divadelních a jiných představení.

 

Se začátkem prázdnin program ostravského Cooltouru nekončí. Právě naopak. Už 2. července odstartuje třídenní vzdělávací workshop Kreativní Ostrava. Ten se zaměří na organizaci, financování a realizaci kulturních událostí. Přihlásit se na něj mohou nejpozději do 30. června profesionálové i lidé se zájmem o oblast kulturního managementu. „Na základě přihlášky proběhne výběr dvaceti účastníků,“ upřesnila lektorka Blanka Marková s tím, že velký důraz bude kladen na networking. „Workshop bude interaktivní, nabídne také zábavu a odreagování, třeba v podobě úterního koncertu ostravské skupiny Marow. Navíc je pro všechny účastníky zdarma,“ říká Marková.

Vzdělávací aktivity doplní večerní program na letní miniscéně ShakespeareOFF před budovou Multižánrového centra Cooltour. Hned v pondělí ji ve 20.00 hodin poprvé otestuje vsetínská trojice muzikantů – Žamboši. Po těchto dvojnásobných držitelích ceny Anděl dostanou prostor studenti ateliéru Animované tvorby OSU, kteří promítnou své Mazácké animace. „Chceme, aby se pondělní koncerty a projekce staly jakousi tradicí, naplánovali jsme je na celé prázdniny,“ uvedl Petr Sedláček, produkční letní scény.

Ministage Letních shakespearovských slavností bude na Černé louce fungovat až do poloviny srpna. Stane se dějištěm pravidelného programu i dalších kulturních událostí, například komunitní hry Zimní pohádka, křtu nové USE-IT mapy Ostravy pro mladé nebo Festivalu v ulicích.

Pokud máte chuť zúčastnit se workshopu, vyplňte přihlášku do 30. června na webových stránkách http://www.shakespearova.cz/uvod/registrace-k-workshopu

Program alternativní scény ShakespeareOFF včetně doplňujících informací a harmonogramu workshopu naleznete na http://www.cooltourova.cz/program/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!