TEA JAY IVO a jeho lehce ujeté večírky v 360° Lounge Baru

TEA JAY IVO a jeho lehce ujeté večírky v 360° Lounge Baru

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


TEA JAY IVO přichází s delikatesou v oblasti zábavy. V originálně pojatém 360° Lounge Baru ve fusion hotelu (Panská 9, Praha 1) budou až do konce roku 2013 probíhat originální večírky propojující zrak, sluch a pohyb. Kultovní a lehce ujeté filmy, delikátní hudba a několik tanečních stylyů, které Vás tu naučí  profesionálové

Ivo Pospíšil

Vyhledávaný DJ s přívlastkem “nejlepší mejdanový pouštěč” toho za posledních 40 let stihnul víc než dost. Začal v roce 1970, cestou do undergroundu s The Plastic People Of he Universe. Jeho Garáž se stala kultovní kapelou a hrála například v newyorkském Central parku nebo v Cannes, kde vyhrála MIDEM Grand Prix. Byl strůjcem mnoha hudebních projektů, producentem několika CD a hrál ve skupině Ivana Krále. Založil a zprovoznil hudební klub Radost FX, se kterým do Prahy přišla první generace DJs & clubbers. Skoro dvacet let na stejném místě vedl vyhlášený obchod s lahůdkovou hudbou a obsáhlým filmovým archivem. A právě zde, jako prodavač a strůjce vyhlášené video půjčovny, potkal Ivo Pospíšil spoustu inspirativních lidí, kteří měli různá zajímavá přání. A při shánění toho, co by jim udělalo radost, postupně objevoval poklady největších filmových „ujetin“ a těmi poklady plnil regály svého obchodu, který se pomalu proměnil ve filmový ráj plný skvělých a úchylných DVD.

A tak vznikla myšlenka propojit ojedinělou hudbu s „béčkovými“ filmy a představit tuto směs veřejnosti pod názvem B´kult.

B’KULT

Jednou z mnoha užitečných věcí, které nás tady tak nějak minuly a bohužel pořád ještě míjejí, jsou i krásně svobodomyslná filmová béčka. Filmy vytvořené doslova nezávislými umělci, kteří dokázali vyrobit “za málo peněz hodně muziky”. Nepotřebovali speciální FX efekty- stačily papírové kulisy. Přihlouplé zápletky „áčkových“ trháků nahradila záplava sexu, absurdního násilí a přiznaná demence, která se v rukou kreativního umělce stává genialitou.

B’kult večery ve fusion hotelu ale nejsou jenom o filmech. Obsahují všechny druhy umění a především zábavy, která ovšem konzumním „áčkařům“ zábavná nepřipadá. B’kult je tou nejpříjemnější a nejlepší alternativou kultu současného, který nás tak přátelsky obklopuje a oblbuje.

Termíny B´kult večerů: 13.6., 20.9., 17.10, 13.11.

Smím prosit/Jagermeister taneční party

Jako první ve městě nabídne fusion hotel mejdan, kde můžete propojit pohyb těla s výukou tance.  Během několika večerů máte šanci se naučit  elektro swing, twist, northen soul, ska, mambo, salsa, rockn´n´roll a lindy hop!

Zavzpomínejte na vyhlášené kluby jakým bylo Wigan Casino či Studio 54, kde se během 70 let tancovalo v rychlém tempu northen soul. Zažijte na vlastní kůži atmosféru, kdy taneční i hudební svět ovládl swing nebo si vyzkoušejte populární lindy hop – swingový párový tanec, který Vás nebude omezovat na naučené figury, ale dá prostor Vaší tvořivosti a improvizaci. Užijte si provokativní rockn´n´roll, který se v 50 letech stal jedním z nejoblíbenějších hudebních i tanečních  stylů a tento stav trvá dodnes. Vratťe se na chvilku do doby, kdy twistu podlehl celý svět a všichni se kroutili do rytmu skladby „The Twist“ od Chubby Checkera. Pokud upřednostňujete latinsko americké tance, doražte na večer plný salsy a mamby.

Smím prosit/Jagermeister taneční party nejsou večírky pro starší ani pokročilé. Ve fusion hotelu, v baru 360°, Vás čeká medjan čerpající z atmosféry let předešlých naroubovaný na dnešní skvělou dobu.

Termíny Smím prosit/Jagermeister taneční party29.5.; 19.6.; 3.7.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání:

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!