Nenechte si ujít středeční koncert Zrní v Brně

Nenechte si ujít středeční koncert Zrní v Brně

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Pro ty, kteří nevědí, co s volným večerem nadcházející středu 29. 5. 2013 a nemají to daleko do moravské metropole, se nabízí varianta zajít si na koncert kapely Zrní. Ten se bude konat v prostorách klubu Metro Music Bar a oficiální začátek akce je stanoven na 20:30.

Klub Metro dostal svůj název nejen podle toho, že se nachází v podzemních prostorách, ale především má symbolizovat transport napříč hudebními styly. Multižánrový klub vychází přece jen spíš z tradice alternativního rocku, folku či jazzu. Tentokrát si organizátoři pozvali žánrově obtížněji zařaditelnou, avšak velmi talentovanou kladenskou kapelu Zrní.

O kapele Zrní se v rámci české hudební scény poslední dobou mluvilo poměrně hodně. Zejména jejich třetí studiové album Soundtrack ke konci světa se zapsalo do povědomí širší veřejnosti. Dokonce byli (konečně) „objeveni“ i na předávání cen Anděl 2013.

Čtyři Honzové a jeden Ondřej od roku 2001 společně vytváří, ve své hravosti a lehkosti, ojedinělou muziku s oduševnělými a osobitě poetickými texty. Sami sebe nazývají „něžným art brutem“. Těžko by někdo hledal trefnější pojmenování pro jejich svébytnost.

Naposledy jsem viděla Zrní v únoru na Flédě při příležitosti předávání hudebních cen Vinyla. Je to přesně ta z kapel, které musíte vidět naživo, abyste pocítili obrovský náboj a kapelnickou chemii. Zrní si rádi hrají a vyvíjí se. Proto stojí za to, sledovat do čeho se pouští, zajít si klidně na víc než jeden koncert a nechat se unést. Člověk by se vyzul z bot a šel hopsat přes pole a lány, jak ho jeden takový hudební zážitek naplní pozitivní energií.

Tak se přijďte nabít! Klub najdete na ulici Poštovská u známé pasáže Alfa. V předprodeji za lístek zaplatíte 150Kč, na místě pak o 30 korun více.

Nezbývá než popřát těm, kteří se zúčastní, příjemný hudební zážitek, a ať vám Zrní v uších brní!

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!