Výstava "Jan Zrzavý Božská hra" získala prestižní ocenění

Výstava "Jan Zrzavý Božská hra" získala prestižní ocenění

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Slavnostní vyhlášení soutěže Gloria musaealis se uskutečnilo ve čtvrtek 16. května 2013 v 17 hodin v Českém muzeu hudby v Praze. Výstava Jan Zrzavý Božská hra získala v soutěži druhé místo v kategorii Muzejní výstava roku 2012. Je to nejvyšší ocenění jakého galerie mohla mezi muzejními organizacemi dosáhnout. Ocenění převzali Jiří Jůza, ředitel Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), Karel Srp, kurátor výstavy a Alena Volrábová, ředitelka Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze. Výstava Jan Zrzavý Božská hra byla nominována a následně vybrána ze 34 přihlášených projektů.

Výstava Jan Zrzavý Božská hra, která se uskutečnila ve spolupráci Galerie výtvarného umění v Ostravě a Národní galerie v Praze od 12. prosince 2012 do 10. března 2013 v ostravském Domě umění, přinesla nový pohled na tvorbu i osobnost významného českého umělce. Expozice představila přes 250 děl Jana Zrzavého ve všech sálech Domu umění, a to včetně běžně nepřístupných prací ze soukromých sbírek. Exponáty zapůjčilo celkem 24 veřejných institucí a několik soukromých sběratelů. Prezentovány byly malby, kresby i ilustrace. Expozice se stala nejnavštěvovanějším výstavním projektem v historii GVUO. 

Moravskoslezský kraj, zřizovatel Galerie výtvarného umění v Ostravě, během slavnostního večera zaznamenal další úspěch v podobě 1. místa v kategorii Muzejní počin roku 2012, kde zvítězil projekt Slezského zemského muzea v Opavě s názvem Rekonstrukce Historické budovy a expozice Slezsko.

Národní soutěž Gloria musaealis se v roce 2012 uskutečnila již po deváté. Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo kultury ČR a Asociace muzeí a galerií ČR. Cílem soutěže je upozornit veřejnost na přínos muzeí a galerií k zpřístupňování a využívání kulturního dědictví i k jeho ochraně a na špičkové výkony institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví. Soutěž je vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Jan Zrzavý

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!