Čeljabinský meteorit na evropské výstavě drahých kamenů v Praze

Čeljabinský meteorit na evropské výstavě drahých kamenů v Praze

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči meteorit. Tento meteorit nese název Čeljabinský a v únoru dopadl na Ruské území právě na Čeljabinsko. Ačkoliv původní váha meteoru byla desetitunová a výbuch po dopadu byl asi třicetkrát silnější než exploze atomové bomby v Hirošimě, tak v Rusku byly dosud nalezeny jen malé úlomky. A jeden z těch největších, který váží 142 gramů a měří 8 cm můžete právě teď vidět na největší stálé prodejní evropské výstavě drahých kamenů v Praze-Ruzyni. Spolu s největším úlomkem je vystaveno i dalších devatenáct úlomků z Čeljabinského meteoritu.

Kromě meteoritu je na výstavě k vidění tisíce exponátů z celého světa v celkové hodnotě desítek milionů korun. Expozice zabírající 3500m2 je největší výstavou tohoto typu v Evropě a je už nyní vyhledávaným cílem vášnivých sběratelů, tak rodin s dětmi. „Návštěvníci zde mohou obdivovat tisíce vzácných kamenů, minerálů, fosílií a dekoračních předmětů a soch z kamene či dřeva. Největší pozornost však přitahuje tunová křišťálová koule v hodnotě přes 7 milionů korun z Brazílie nebo obří ametystové a achátové geody,” říká Jaromír Havel ze společnosti MGM Minerals, která výstavu provozuje.

Výstava je stálá a časově neomezená. „Expozice je koncipována tak, aby oslovila všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Jde o zábavné a dechberoucí poznávání pokladů z hlubin Země,” popisuje Havel.

Provozovatelé výstavy pravidelně dovážejí nové exponáty z celého světa. Mnohé z vystavených minerálů a kamenů jsou na prodej, do budoucna bude výstava obohacena i o tématické přednášky o těžbě minerálů, léčivé síle drahých kamenů nebo o unikátních kamenech z českých zemí.

Výstava se nachází na adrese Drnovská 968/36 v Praze 6-Ruzyni (nedaleko OBI). Otevřena je každý den od 10 do 20 hodin.

Více informací lze zjistit na stránkách www.vystavamineralu.cz.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!