Dream Books UnLtd. v Galerii K4

Dream Books UnLtd. v Galerii K4

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Ve středu 15.5. začíná výstava Dream Books UnLtd. která nás doslova láká do říše snů. V dnešní době kdy tištěné výtisky jsou tak trochu v ohrožení, protože se je snaží nahradit digitální média je tato výstava hezkým upozorněním a připomenutím že kniha má stále své kouzlo.

Vy´stavní projekt vznikl na základě kooperace Moniky Eretové, absolventky oboru Dějiny umění FF UK a studentky Arts Managementu VŠE v Praze, s pěticí studentů Ústavu umění a designu ZČU v Plzni, kteří se zaměřují na knižní vazbu, a ve spolupráci s Galerií K4. Jmenovitě máte příležitost zhlédnout díla Kateřiny Kolouchové, Denisy Zemanové, Toniho Hvaly, Dominiky Cíchové a Denisy Poršové.

Skrze netradiční umělecké médium knihy a její alternativní podoby je prezentováno téma snu. Vy´stava obrací všechny jeho stránky, od námětu mokrého snu, přes aspekt nevědomí, intimity a fragmentárnosti či vztah poezie a snové imaginace až po dekadentní prožitek noční můry.

Tvůrci knih, skicáků, leporel, objektů a dalších překvapivy´ch instalací se nenechali sešněrovat hranicemi tématu ani konvenčností papíru jako základního materiálu svého uměleckého vyjádření. S hravostí i vážny´m soustředěním podávají své osobité vy´povědi k problematice snu. Jejich práce překračují běžny´ formát knihy a posouvají ho do nečekany´ch poloh.

V rámci vy´stavy proběhnou dva workshopy zaměřené na praktickou vy´uku japonské vazby a to ve středu 22. 5. a 5. 6. 2013 vždy od 18.00 v prostorách klubu K4 (Celetná 20, Praha 1). Workshopy povedou vystavující autoři. Vstupné je 40 Kč. Počet míst je omezeny´, proto je doporučeno se přihlásit na email monika.eret@email.cz

Výstava probíhá až do 7. června 2013

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Galerie K4

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!