I Budějovice budou mít svůj MAJÁLES

I Budějovice budou mít svůj MAJÁLES

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Světe div se! V popředí zájmu budějovičáků teď stojí jedna jediná otázka!

Jak stihnout všechny ty úžasné akce letošního majálesu?

Stihnout se to dá, a s přehledem. Když budete rychlí, nabušení, energičtí a vřele naladění, zažijete toho spoustu! Skvělá hudební vystoupení, setkáte se s úžasnými českými legendami a spatříte světlo světa - České Budějovice v rozzářených očích všech účastníků.

Abychom to tedy trochu shrnuli.

Budějovický majáles letos slaví neuvěřitelných 10 let svého působení. Rok co rok přináší nevyčerpatelnou studnu bohů, kterými nejsou nikdo jiný, než mladí studenti, kteří na všem, co se týká festivalu, pracují až do morku kostí! 

Budějovický majáles je originální nejen ve svém rozsahu, ale především tím, že se jedná o vůbec největší nekomerční festival živé kultury v České Republice! O to víc je obdivuhodné, kolik umělců a osobností letos na festival přijede "zazářit". 

V pondělí 6. května celý festival otevře například Fotoworkshop, Studentský jam, ve kterém studenti ukáží, co umí - ale také proběhne Kovářská vernisáž, Bubenický workshop, nebo také autorské čtení Marka Šindelky, které se uskuteční v pondělí 6. května v 18.00 hod. v HORKÉ VANĚ.

Marek Šindelka je úspěšným českým autorem, jehož první knihou je sbírka povídek s názvem Zůstaňte s námi, za níž obdržel cenu Magnesia litera za prózu. 

Kdo určitě stojí za "návštěvu" je písničkář James Harries jehož výrazná osobnost se vylíhla v Anglii, ale svou tvorbou Vás přivede do jiných světů. James Harries vystoupí na náměstí Přemysla Otakara II. hned první den festivalu, 6. května v 19.00 hod.

Dalším lákadlem letošního budějovického majálesu je beze sporu mladá a energická zpěvačka Lenka Dusilová, která spolu se svou kapelou přijede představit své album BAROMANTIKA, které je již čtvrtým albem tého úspěšné zpěvačky.

Lenka Dusiová vystoupí v sobotu 11. května v 18.00 hod. v BOROVKA STAGE! Takže povinně zapsat do diáře, ať pak není průšvih!

Posledním, koho v této aktualitě uvedu, je úžasná osobnost, Olga Sommerová. Tato osobitá dáma přijede na letošní majáles představit svůj nejnovější film VĚRA 68, pojednávající o životě legendární československé olympioničky Věry Čáslavské. Myslím si, že takovéto setkání by si rozhodně neměl nikdo nechat ujít.

6. až 11. května zapomeňte na všechny strasti a starosti a nechejte se unášet úžasnou atmosférou jarního hudebního dění!

Více informací na: http://www.budejovickymajales.cz/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!