Český Krumlov se zahltí vzpomínkami na II. světovou válku

Český Krumlov se zahltí vzpomínkami na II. světovou válku

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V pátek 3. května se v prostorách jízdárny českokrumlovského zámku rozezní zvučné tóny  violoncella, které již řadu let drží ve svých rukou a srdci mladý a nesmírně talentovaný umělec Victor Julien-Laferrière, pocházející z Francie, a jehož osobnost je českému posluchači známá především díky vítězství soutěže Pražské jaro 2012. 

Těšit se můžeme na skladby Antonína Dvořáka, především pak na skladbu Domov můj, jenž je součástí scénické hudby, kterou Dvořák zkomponoval na žádost vedení Prozatímního divadla ke hře Františka Ferdinanda Šamberka Josef Kajetán Tyl.

Slavnostní koncert se uskuteční při příležitosti výročí konce II. světového války. Nad celou touto akcí převzali záštitu: hejtman jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a Svaz zahraničních letců RAF II. světové války.

Programem bude také provázet Jihočeská komorní filharmonie, jejímž dirigentem je talentovaný umělec Jan Talich.

Vstupenky jsou v předprodeji již od 4. března 2013, ale je zde i možnost koupě 1 hodinu před koncertem. Cenově se pohybují v částkách 200,- a 300,- kč. Více informací ohledně vstupenek a programu najdete na webových stránkách http://www.music-cb.cz/cz/program.aspx.

Z mého pohledu půjde opravdu o silný a mimořádný kultruní zážítek, na kterém by rozhodně neměl chybět nikdo, kdo alespoň trochu vnímá svět či hudbu svým srdcem a duší.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!