Melvins a Big Business zahrají v pražském Matrixu

Melvins a Big Business zahrají v pražském Matrixu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Budou to dva roky, co se americké legendy bahna Melvins předvedli naposledy v Praze: v plné palbě, se zdvojenými bicími, s kytarami podladěnými proklatě nízko. Ne náhodou bývá jejich těžkotonážní zvuk popisován jako „originální americký underground“ – vlivy sahají ke starým Swans, Black Flag, Flipper nebo Wipers, ale také Kiss a Alice Cooperovi a celé řadě zástupců sludge. Jako support speciální sestavy Melvins Lite v pátek 3. května 2013 v žižkovském Matrixu vystoupí trio Big Business.

Kromě zvuku třicet let staří Melvins prosluli i nekonečnými čachry v sestavě. Tu aktuální, pojmenovanou Melvins Lite, čítá pouhé trio: zakládající členové, zpěvák a kytarista Buzz Osborne alias King Buzzo, bubeník Dale Crover a host na kontrabas (!) Trevor Dunn z kapel Mr. Bungle, Tomahawk, častý spolupracovník Johna Zorna a Secret Chiefs 3.

Společné album tria bažináčů, příznačně nazvané Freak Puke, vydal Pattonův label Ipecac vloni v červnu. V mezičase se přihlásili „původní Melvins“ s albem Everybody Loves Sausages, kam umístili třináctku originálních coverů, mj. Davida Bowieho, Roxy Music nebo Queen.

Bude to rovných deset let, co se v Seattlu potkali Jared Warren (Karp, Tight Bros from Way Back When) a Coady Willis (Murder City Devils), aby založili stonermetalové duo Big Business. Už debut Head for the Shallow (2005) vyšel na „zasloužilém“ labelu Hydra Head, ale byla to nahrávka Here Come the Waterworks (2007) a hity Grounds for Divorce nebo Just as the Day Was Dawning, které je vepsaly do širšího povědomí fanoušků. Zatím poslední velkou deskou je téměř čtyři roky stará Mind the Drift. Už od roku 2006 jsou Coady a Jared součástí Melvins – podíleli se na deskách (A) Senile Animal a Nude with Boots a několika turné. V Praze sólo Big Business naposledy vystoupili vloni s Unsane, letos na krátké evropské šňůře doprovázejí Melvins Lite.

Takže, pátek 3. května v pražském klubu Matrix. Vstupenky za cenu 450 Kč jsou k dispozici v sítích Ticketportal a Ticketstream. Na místě bude lístek o stovku dražší.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Melvins, Big Business

Místo konání:

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!