Znělka AniFestu je na světě

Znělka AniFestu je na světě

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letošní ročník Mezinárodního festivalu animované tvorby AniFest láká filmové fanoušky originální znělkou. Autorem je výtvarník a animátor Noro Držiak, kterého proslavil mj. celovečerní animovaný film „Alois Nebel“ a následné ocenění Český lev. Inspiraci pro vytvoření znělky, loga i grafického vizuálu AniFestu čerpal Držiak z tradičního příběhu Alenky v říši divů. AniFest proběhne ve dnech 26. dubna až 1. května 2013 současně v Teplicích, Duchcově a Krupce 

Soutěžní přehlídka animovaných filmů AniFest představuje upoutávku k letošnímu ročníku. Téma šotu vychází z příběhu Alenky v říši divů a spojuje v sobě hlavní témata festivalu, tedy animaci, rytmus a hudbu. Festivalová znělka pochází z dílny uznávaného výtvarníka, animátora a režiséra slovenského původu Noro Držiaka. Sám autor své dílko popisuje: „Ne náhodou je hlavní postavou králík z Alenky v říši divů. Pohupuje se do rytmu tikajících hodinek a spěchá po atypickém stromu z not kolem housenky a kočky Šklíby. Podivný svět je vytvořen z kreseb a odřezků tužky, jako hlavního (původního!) nástroje animace, kterým je kreslen i králík, velmi vzdáleně připomínající Dürerovy skici.“  Pohádkové postavy ze spotu najdeme také ve všech ostatních vizuálech 12. ročníku festivalu AniFest. 

Noro Držiak se do povědomí veřejnosti nejvíce zapsal filmem „Alois Nebel“, na kterém se podílel jako supervizor animací a vizuálních efektů. Za Nejlepší výtvarné řešení filmu si Držiak odnesl spolu s Jaromírem 99 a Henrichem Borárošem prestižní cenu Českého lva za rok 2012. V minulosti Držiak zabodoval se svými studentskými filmy (Ztracený Danaus, Skřítci, Velký Kýchač) na domácích i zahraničních festivalech (British Animation Award, Annecy, Hiroshima, Worldfest Houston, Anima, atd.), za výtvarné zpracování večerníčku „Krysáci“ získal Televizní cenu Elsa. Vytvořil znělky k festivalu Febiofest a TV reklamy.

Animované 3D prvky ve znělce pochází od výtvarníka Jana Kůrky. O obrazovou postprodukci se postaralo slovenské studio Tobogang, jež se zaměřuje také na animaci, multimediální tvorbu a grafiku. Pochlubit se může řadou zajímavých realizovaných projektů, z nichž zatím největším byl celovečerní animovaný snímek Alois Nebel. Vznikly zde také např. některé videoklipy hudebních skupin jako je Vypsaná fixa, UDG nebo animované videoprojekce k turné Nanoalbum pro Tata Bojs. 

Hudbu dokreslující atmosféru upoutávky AniFestu složil Čeněk Kavečka, který se věnuje tvorbě filmové hudby. Muziku složil například ke komedii „Po hlavě do prdele“ (2006, režie Marcel Bystroň) a dalším. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!