Ostravská muzejní noc

Ostravská muzejní noc

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Květen v Ostravě nepatří jen zamilovaným párům a rozkvetlým stromům, každoročně se zde totiž otevírají dveře nejznámějších a nejnavštěvovanějších ostravských galerií a muzeí. Že to není nic neobvyklého? To opravdu není, pokud se chystáte navštívit muzeum ve dne. Jedná se o muzejní noc, a to doslova!

Neopakovatelná noční atmosféra návštěvy muzea strhla příznivce v Praze i Brně. Ostrava tedy nemůže zůstat pozadu, a tak se zase bude navštěvovat v noci ve velkém, tentokrát 25. května.

Ostrava se k festivalu připojila nedávno, ale již se koná pátý ročník muzejní noci v Ostravě.

Třicet jedna kulturních organizací nám nabídne celou řadu pořadů a projektů nejen pro dospělé.

Navštívit můžete např.: Ostravské muzeum, Národní divadlo moravskoslezské, Novou radnici, Divadlo Petra Bezruče, Janáčkovu filharmonii, Výtvarné centrum Chagall, Antikvariát a klub Fiducia a mnoho dalších.

Je opravdu na co se těšit!

Muzejní noc v celé republice

Ostravská muzejní noc je součástí celorepublikového Festivalu muzejních nocí, který je pořádán Asociací muzeí a galerií České republiky. Letos se koná již devátý ročník této akce. Cílem je představit kulturní instituce v netradiční podobě. Všechny zúčastněné muzea a galerie nabízejí nejen nevšední zážitek, ale hlavně bohatý program za nulové nebo minimální vstupné.

Festival navazuje na Mezinárodní den muzeí, který je oslavován od roku 1977 18. května.

Každý rok je festival zahájen tzv. Národním zahájením, letos se koná v Jindřichově Hradci (17. května 2013). Ukončení je v rámci Pražské muzejní noci, která letošní ročník uzavře (8. června).

Jen pro muzejní nadšence?

Nemyslete si, že jsou muzejní noci určené jen milovníkům. Nemáte-li rádi chození po muzeu či galerii nevadí. Festival je určen všem věkovým kategoriím, a jak už jsem psala, program je opravdu pestrý. Od koncertů přes výstavy, přednášky, taneční a divadelní přestavení, až po workshopy a filmové projekce. Na své si přijde zkrátka každý.

Webové stránky ostravské muzejní noci nejsou sice ještě aktualizovány, ale to se rozhodně co nevidět změní. Takže více informací zde: www.ostravskamuzejninoc.cz a nebo přímo na stránkách festivalu: www.cz-museums.cz/web/festival_muzejnich_noci

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!