Checkpoint pokřtí novou desku

Checkpoint pokřtí novou desku

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Pražská kapela Checkpoint vydává po dvouleté odmlce nové album Svítání. Jeho křest proběhne 26.března v Lucerna Music Baru za doprovodu kapel Dilated a Enter. Stejnojmenný singl, který vyšel již v říjnu minulého roku napověděl, jakým směrem se bude ubírat celá deska. Opět se můžete těšit na údernou formu crossoveru s abstraktními texty. Úvodní skladba je věnovaná památce Jana Palacha. Přestože neubylo tvrdosti, podle kapely má být nová deska ještě melodičtější. Z již třetí desky vypustili nedávno také další song Rány. O koncertních kvalitách této zavedené skupiny se můžete sami přesvědčit.

Pražská kapela Dilated vznikla roku 2008 a dominujícím prvkem se stal zejména půvabný zpěv vokalistky Lucie Kadeřábkové. V hudbě vycházejí především z rocku, ale nebojí se ani metalovějších či jiných prvků. V roce 2011 vydávají své debutové album 5. hřích, které vznikalo ve studiu Citron za přispění Petra Slezáka. I přes pozdější personální potíže nadále pokračují a v letošním roce se chystají vydat svou druhou desku.

Z větší dálky přijede další rocková parta Enter. Pocházejí z Hradce Králové a hrají od počátku roku 2004. V jejich hudbě najdeme mnoho progresivních prvků, což dodává skupině na originalitě. V loňském roce si zahráli po boku U.D.G. na jejich Akrobat Tour. Neznámé jim nejsou ani větší festivaly nebo zastávky v zahraničí.

Zajímavě složená sestava na podporu novinky Checkpoint se uchází o Vaší pozornost. Proto nezapomeňte, 26. Března v Lucerna Music Baru, vypukne správný český rockový večírek.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!