Olomoucká kapela Nylon Jail přichází s 3D koncerty

Olomoucká kapela Nylon Jail přichází s 3D koncerty

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jako první interpret u nás nabídne Nylon Jail svým divákům během koncertu prostorovou projekci.  S pomocí nejmodernější 3D technologie natočila kapela hrané sekvence, uzpůsobené jednotlivým skladbám a společně s koncertem bude vše k vidění v sálech kin po celé České republice.

Nylon  Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby a to na základech rockové hudby a country. Ve spolupráci s režisérem Davidem Menclem a kameramanem Ondřejem Hruškou vytvořili hudebníci trojrozměrné hrané videosekvence, které v kinech doprovodí kapela živým vystoupením. Díky využití 3D technologií, posouvají Nylon Jail tradiční vnímání živé hudby a divákům nabízí atraktivní audiovizuální zážitek.

„Chceme divákům zprostředkovat skutečně plnohodnotný trojrozměrný zážitek, proto budeme mít pro návštěvníky koncertu připravené kvalitní speciální 3D brýle“, vysvětluje koncept projektu frontman kapely Jiří Jirák.

S přiléhavým názvem Devil Is A Cowboy nyní Nylon Jail vyjíždějí na celorepublikové 3D turné. V jeho rámci zavítají do řady kamenných kinosálů a klubů ČR.

„Bude to cirkus se vším všudy. Dovezeme vlastní zvukovou aparaturu, osvětlení, kouřostroje i bohatý výběr předmětů spojených s kapelou, divokým západem a 3D,“ slibuje producent turné David Mencl.

Nylon Jail svou koncepcí navazují na dnes již běžnou praxi kombinování hudby a obrazu na koncertních vystoupeních. Doposud byli diváci zvyklí vídat pouze klasickou 2D projekci nebo VJing, novátorské využití trojrozměrné technologie však slibuje skutečně ojedinělý zážitek. V hudbě Nylon Jail se originálním způsobem prolínají vlivy zemitého country s abstrakcí elektronických poloh. Tato zdánlivě neobvyklá kombinace by se měla odrazit i v podobě jednotlivých projekcích. Nápadem použít prostorový videozáznam se v minulosti zabývali i legendární pionýři elektronické hudby Kraftwerk.

Z koncertů se samozřejmě plánuje záznam, jak jinak než ve 3D, který by měl vyjít na nosičích Blue-ray. Navíc kapela také připravuje svoje první regulerní album, které vyjde na podzim tohoto roku.  Vše u hudebního vydavatelství Indies Scope.

Devil Is A Cowboy Tour

7.3.     Pelhřimov - kino Vesmír
8.3.     Jihlava - kino Dukla
9.3.     Třebíč – klub Béčko
14.3.    Boskovice - kino Boskovice
16.3.    Břeclav - kino Koruna
18.3.    Znojmo - kino Svět
20.3.    Krnov - KRRR! (Kino Mír)
23.3.    Uničov – v rámci festivalu Mladá kamera uničov
4.4.      Brno
10.4.    České Budějovice
12.4.    Prachatice
16.4.    Praha – kino Aero
18.4.    Kladno
24.4.    Šumperk - kino Oko

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!