Vladimír Mišík navštíví Strakonice

Vladimír Mišík navštíví Strakonice

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Český zpěvák a kytarista Vladimír Mišík vystoupí se svou kapelou Etc  15. 03. 2013 v městském kulturním středisku ve Strakonicích. Občané tohoto jihočeského města tak budou mít možnost zažít koncert jednoho z nejlepších českých muzikantů.

Hudební dráhu začíná již na učilišti, když zakládá skupinu Uragán. Po rozpadu se přidává ke kapele Kometa, díky které se seznámí s Radimem Hladíkem. Tito dva muzikanti zůstanou spojeni v rámci kulturní scény prakticky po celý život. Zakládají The Special Blue Effect (později Blue Effect) a po odchodu si Mišík zahraje i ve Flamengu. V roce 1974 konečně zakládá kapelu Etc, která s krátkými přestávkami hraje dodnes. Zároveň příležitostně koncertuje s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým ve folk rockové formaci Čundrground (ČDG).

Těžký komunistický režim ovlivnil i tohoto muzikanta. V roce 1982 bylo Vladimíru Mišíkovi zakázáno koncertování, o dva roky později směl velmi omezeně vystupovat pouze s akustickým programem. Rok 1985 je ve znamení nové sestavy Etc a budoucnost již vypadá přecijenom růžověji. Přestože si prodělal i vážné zdravotní problémy, vrací se na českou hudební scénu.

Mezi jeho nejznámější písně patří např. Slunečný hrob (s Blue Effectem), Kuře v hodinkách (s Flamengem) a dále s Etc. pak Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma (známá podle prvního verše Láska je jako večernice), Proč ta růže uvadá nebo Obelisk.

Tato žijící legenda potěší jistě nejednoho obyvatele Strakonic. Koncert začíná v 19:30, vstupenky v ceně 190 Kč můžete zakoupit přímo v Domě kultury.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!