Castingy Miss Academia skončily, jde se do finále

Castingy Miss Academia skončily, jde se do finále

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Už po sedmnácté proběhly napínavé castingy soutěže o studentskou královnu krásy Miss Academia – Miss, která má (s)mysl. Zlín, Praha a Brno – to jsou města, kde mohly studentky předvést porotě, že skutečně patří do světa modelingu. Porotcům teď ale práce nekončí. V následujícím týdnu musí rozhodnout, kterých deset dívek ze semifinálové dvacítky dostane příležitost bojovat o titul Miss Academia.

Cílem castingů bylo vybrat dívky, které jsou nejen okouzlující a krásné, ale také komunikativní a inteligentní, tedy všestranně reprezentující. Šestičlenná porota tak musela sledovat reakce na otázky, vzhled, důvtip a další důležité vlastnosti. Tuto práci jim usnadňovaly iPady, do kterých mohli přímo zaznamenávat své hodnocení a později je porovnat s ostatními. iPady do soutěže zapůjčila firma iTouch.

Jedno místo v porotě patřilo výherci slosovací soutěže, která probíhala vždy dva dny před castingem v daném městě. Studenti mohli ve svých menzách obdržet kupón, který přihlásili prostřednictvím našich webových stránek. Majitel vylosovaného kódu získal nejen místo v porotě, ale i eWooky elektronickou, dotykovou čtečku, které do této soutěže věnoval internetový portál Rájknih.cz

Novinkou letošního ročníku je spolupráce s organizací Terminus club pod záštitou organizace Mensa ČR. Terminus club se specializuje na přípravu inteligenčních testů a pro letošní castingy sestavil testy šité přímo na míru. „Jsme rádi, že se nám podařilo navázat kontakt s organizací Terminus club. Věříme totiž, že inteligence nejsou jen znalosti naučené z knih. Inteligence je i schopnost komunikace, asertivity, empatie a logického uvažování,“ prozradila Veronika Jurášková, manažerka projektu.

Castingy začínaly v ranních hodinách prezencí účastnic, následoval test intelektu, rozhovor s porotou a promenáda v plavkách. Dívky se musely na místě naučit choreografii, která byla připravena speciálně pro castingy. Vzhledem k vysokému počtu účastnic se celý program mnohdy protáhl až do odpoledních hodin. Z tohoto důvodu bylo pro dívky připraveno občerstvení, o které se postarala firma Hamé, jeden z hlavních sponzorů Miss Academia 2013.

Finálová desítka bude vyhlášena už 4. února 2013. Vybrané finalistky pak čeká řada soustředění, přehlídka v obchodním centru a samozřejmě slavnostní Galavečer, který se uskuteční
10. dubna v prostorách Městského divadla Zlín.

Více informací o soutěži naleznete na http://www.missacademia.cz/2013/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!