Green Smätroll oslaví své desáté výročí

Green Smätroll oslaví své desáté výročí

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Stálice české ska a reggae scény Green Smätroll slaví už desáté výročí od svého vzniku. V rámci této události naplánovali na 24. ledna speciální koncert v pražském klubu Futurum. Těšit se můžete na řadu hostů, starší pecky, které už běžně neuslyšíte, trička, placky a mnoho dalších překvapení. V roli předkapely se představí H. P. Maffia, která na vinylech zahraje to nejlepší, co má k dispozici.

Green Smätroll se dávali dohromady postupně během roku 2002. Po úspěšném prvním koncertě následují vystoupení v rámci celé České republiky i zahraničí. V průběhu roku 2003 natáčejí debutové album Green perception. O tři roky později začíná velká obměna členů kapely. Mezi velké úspěchy patři spolupráce s Royem Ellisem (aka Mr. Symarip) jako doprovodná kapela. V roce 2009 kapela vydává své třetí album s názvem Rude Jazz, za které získává cenu Anděla v kategorii Ska & Reggae.

Během své kariéry si zahráli po boku New York Ska Jazz Ensemble, Rotterdam Ska Jazz Foundation, Mr. T-bone All Star Band, Yellow Umbrella, Skalariak, Irié Revoltés, The Slackers,Babylon Circus, Doreen Shaffer and Moon Invaders, Los Granadians a mnoha dalších.Stali se pravidelnými účastníky festivalů Mighty Sounds, Trutnov, Sázava Fest a dalších.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!