Autogramiáda Dany Batulkové, Lenky Jasanské a Miroslava Pošty v Divadle ABC

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V sobotu 8. prosince od 16.30 do 17.30 proběhne v rámci Vánočního festivalu v Divadle ABC autogramiáda herečky Dany Batulkové, ilustrátorky Lenky Jasanské a překladatele Miroslava Pošty.

V horním foyer Divadla ABC bude instalována ukázka exponátů z výstavy 11 světů / Současná česká ilustrace pro děti, která byla zahájena minulý týden v Muzeu hl. m. Prahy. Její patronkou je herečka Městských divadel pražských Dana Batulková. Lenka Jasanská je autorkou grafické podoby výstavy a ilustrovala knihu Himálajské pohádky. Přítomen bude také Miroslav Pošta, který pohádky sesbíral, přeložil a převyprávěl.

Výstava 11 světů představuje 11 osobností současné české ilustrace pro děti. Pro návštěvníky Vánočního festivalu v divadle ABC bude připraven prodejní stánek s výběrem několika desítek publikací, na jejichž vzniku se podíleli prezentovaní autoři. Kromě novinek jakými jsou například kniha Petra Nikla Divňáci z Ňjújorku, Antonín Dvořák od Renáty Fučíkové či Plechová Mína s ilustracemi Davida Böhma, budou k dispozici i již dobře známé tituly, například Lichožrouti Pavla Šruta a Galiny Miklínové nebo Šmalcova abeceda. Nabídku obohatí plyšový lichožrout Hihlík či nafukovací hračky, které podle původních návrhů Libuše Niklové vyrábí Fatra Napajedla. Chybět nebude ani katalog výstavy 11 světů. Terra cultura také nabídne monografii a plakát Zdeněk Ziegler For Eyes Only, kterou vydala u příležitosti letošního jubilea významného typografa a grafického designéra.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!