Festival francouzského filmu po patnácté

Festival francouzského filmu po patnácté

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Ani letos na podzim nebude chybět francouzský film. V Praze, Brně i Českých Budějovicích už po patnácté proběhne Festival francouzského filmu. A opět je na co se těšit! 

Festival francouzského filmu oslaví své 15. výročí uvedením deseti předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí letošní Zlatou palmou z Cannes oceněné drama Láska, dále poctou výjimečnému umělci – stěžejnímu režisérovi francouzské nové vlny Alainu Resnaisovi a připomenutím tvorby neméně atraktivního režiséra Leose Caraxe. O Cenu diváků se utkají nejnovější tituly vybrané českými filmovými kritiky, diváci nebudou ochuzeni ani o populární Večer krátkých filmů. Letošní festivalovou novinkou je prezentace studentských filmů v sekci FAMU v Cannes, čímž festival také poděkuje za dlouholetou spolupráci právě s pražskou FAMU.

Předpremiéry distribučních titulů:

- LÁSKA (Amour) se jmenuje poslední film režiséra Michaela Hanekeho. Intimní drama oceněné Zlatou palmou z Cannes vypráví příběh stárnoucího manželského páru profesorů hudby, ve kterém excelují Emmanuelle Riva a Jean-Louis Trintignant.

- OUI, ŠÉFE! (Comme un chef) je komedie z kulinářského prostředí s Jeanem Renem a Michaëlem Younem. Jean Reno se předvede v roli slavného, nicméně momentálně vyhořelého šéfkuchaře.

- CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ (Et si on vivait tous ensemble) stojí na skvělých výkonech hereckých ikon Pierra Richarda, Guye Bedose, Géraldine Chaplin a Jane Fonda v režii Stéphana Robelina. Stárnoucí přátelé spojí nápad vzepřít se domovům důchodců a v sedmdesáti pěti letech začít žít v komunitě.

- HAŠIŠBÁBA (Paulette) je sociální komedie režiséra Jêroma Enrika, který do hlavní role pekařky v důchodu, posléze drogové dealerky, obsadil slavnou francouzskou herečku Bernadette Lafont.

- HOLY MOTORS (Holy Motors) je snímek, kterým se slavný Leos Carax po třináctileté pauze vrací do světa filmu. V tomto díle, který měl podle mnoha názorů získat v Cannes Zlatou palmu, režisérův dvorní herec Denis Lavant ztvárnil tajuplného pana Oscara. Ten na sebe v průběhu jednoho dne bere nejrůznější identity dnešního zběsilého světa – Caraxem obdivované Paříže.

- KUŘE NA ŠVESTKÁCH (Poulet aux prunes) je nejnovější počin tvůrců úspěšného animovaného filmu Persepolis Marjane Satrapi a Vincenta Paronnauda. Hraná adaptace stejnojmenného komiksu s Mathieu Amalrikem a Mariou de Medeiros diváky zavede do Teheránu v roce 1958 a vypráví pohádkový příběh úžasné lásky.

- MINISTR (L’Excercice de l’Etat) je Césary oceněné drama Pierra Schoellera z prostředí vysoké francouzské politiky. Film získal v Cannes cenu FIPRESCI.

- PAŘÍŽ-MANHATTAN (Paris-Manhattan) vypráví příběh mladé a stále svobodné lékárnice, která obdivuje tvorbu Woodyho Allena s Alicí Taglioni a hercem a populárním zpěvákem Patrickem Bruelem v hlavních rolích.

- PROTI VĚTRU (Des vents contraires) ukazuje rodinné drama o náhlém zmizení manželky a matky dvou dětí a nových nečekaných začátcích, ve kterém se před kamerou sešli herci Benoît Magimel a Audrey Tautou.

- Z PREZIDENTSKÉ KUCHYNĚ (Les Saveurs du palais) je snímek založený na skutečném příběhu osobní kuchařky prezidenta François Mitterranda.

Další informace na http://www.festivalff.cz/ 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!