Podzimní melancholie! To je Láska Bystrouška Lukáše Grygara

Podzimní melancholie! To je Láska Bystrouška Lukáše Grygara

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Dostala se ke mě tisková nóta s představením né úplně tradičního alba a ještě méně tradičního hudebníka, Lukáše Grygara. Při čtení emailu a zaposlouchání se do alba Láska Bystrouška, na mě letos snad poprvé dýchl podzim.

Jasně, bude to tím, že poslední léta v tomto čase pravidelně poslouchám Psí vojáky, které Láska Bystrouška výrazným pianem připomíná...

To nicméně nemění nic na tom, že album samotné - sic v délce (nebo spíše krátkosti) 30 minut, nehraje dobře. Ba naopak, hraje výborně! Poslechnout si ho můžete na Lukášovo Bandcampu, kde je zdarma k poslechu. Pro "fajnšmejkry", kteří by album chtěli mít ve svém přehrávači, ho Lukáš nabízí za "bezbolestných" 60 Kč. A jelikož album jedu už potřetí, tak si ty 2 vína asi odpoustím ;) Přeji příjemný poslech... 

Lukáš Grygar je dlouholetým autorem v oblasti filmové, herní a hudební kritiky. Úzce spolupracoval s časopisem LEVEL, dnes figuruje v týmu kolem serveru Games.cz, kde se podílí na přípravě videomateriálů a internetového pořadu Fight Club. Souběžně publikuje vlastní texty na blogu smashthestate! (www.smashthestate.eu), ve kterých kromě herní scény mapuje také hudbu s důrazem na popularizaci hudby vážné.

Právě hudbě se věnuje i z tvůrčí roviny, kdy jako samouk v roce 2005 debutoval pod přezdívkou Newton s volně šíreným experimentálním albem Wanderlust, na které navázaly desky Bronze in the Way (2008) a Conquistador (2010). V mezičase pak pod vlastním jménem vydává instrumentální EP Konstanty, inspirované postupy minimalistických skladatelů. Vývoj k písničkové formě se odráží na letošní novince Láska Bystrouška, na které autor definitivně odkládá pseudonym a spolu s ním i cizí jazyk.

Lukáš Grygar - Láska Bystrouška (Kiosk Records, 2012)

1. Jako z pohádky 02:53
2. Pražský jaro 02:14 
3. Když nastaly deště 02:19
4. Unavená 02:49
5. Lampy 00:44         
6. Nestíhám 02:24
7. Cizí 02:56
8. Valentinská 00:52
9. 5. listopadu 02:47
10. Minulá 01:50
11. Čertovo jezero 03:06
12. Jasná 03:03

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!