Sté repríze Osmého světadílu tleskali Eláni vestoje

Sté repríze Osmého světadílu tleskali Eláni vestoje

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jubilejní 100. repríza muzikálu s hity skupiny Elán Osmý světadíl zvedla ze sedadel společně s celým hledištěm také členy legendární kapely Jožo Ráže, Vašo Patejdla a Jána Baláže.

Muzikanti přijeli do Divadla Kalich jednak převzít Zlatou desku za prodej soundtracku k muzikálu, jednak se chtěli přesvědčit, zda je s jejich písničkami i po roce od premiéry nakládáno s odpovídající péčí.

Jejich přítomnost v hledišti samozřejmě znamenala velkou trému mezi herci v zákulisí. Ta se naštěstí ukázala být zbytečnou. „Skvělé,“ ohodnotil představení po nekonečných ovacích Jožo Ráž.

„Když jsme se pouštěli do přípravy Osmého světadílu, netušili jsme, jak bude reagovat publikum na netradiční úpravy našich hitů a hlavně na jejich interpretaci zpěváky úplně jiné generace. Nevěděli jsme, jestli děcka – protože účinkující v muzikálu jsou oproti nám opravdu skoro ještě děti – můžou plně pochopit textový i muzikantský význam těch písní a jestli ho dokážou beze zbytku předat divákům. S nadšením můžu konstatovat, že to udělali výborně. Fakt, že písničky kolikrát i třicet let staré stále oslovují mladé lidi, kteří je zpívají a poslouchají, nás plní velkým zadostiučiněním,“ zhodnotil Vašo Patejdl.

Lídři skupiny Elán tak podpořili slova producenta a ředitele Divadla Kalich Michala Kocourka, kterými doprovodil předání Zlaté desky v rámci bouřlivé děkovačky po představení: „Právě jste viděli nejlepší české muzikálové herce a já mám radost, že teď mohu předat toto ocenění nejlepší československé kapele všech dob.“

V hlavních rolích hráli Michaela Doubravová, Roman Tomeš, Zbyněk Fric, Zuzana Krištofová – Kolářová, Jan Révai, Filip Antonio a další.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!